רעידת אדמה בטורקיה ויוון: לפחות 17 הרוגים ו-400 פצועים

רעידת אדמה בטורקיה ויוון: לפחות 17 נהרגו
בהנחיית שר הביטחון גנץ: צה"ל הציע לטורקיה סיוע, באנקרה עדיין לא הגיבו • תיעוד: בניין קורס, התושבים נמלטים. ארדואן: "עומד לצד התושבים" • ביוון, בה הורגש הרעש בעוצמה 6.7, מגדירים אותו "מיני צונאמי" • שרי החוץ של המדינות סיכמו על סיוע הדדי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פינוי נפגעים מהבניין שקרס בעקבות רעידת האדמה בטורקיה
צילום: צילום: רויטרס

לפחות 17 בני אדם נהרגו ו-400 נפצעו ברעידת אדמה בעוצמה 7 שהורגשה היום (שישי) בעיר איזמיר, לאורך החוף האיגאי של טורקיה ובאי היווני סאמוס. בטורקיה דווח על 15 הרוגים וביוון על שניים, לפי הדיווחים ההרוגים ביוון הם שני נערים. בתיעוד מהמקום נראים בניינים שקרסו ואנשים שמטפסים על ההריסות בניסיון לסייע ללכודים. בהנחיית שר הביטחון בני גנץ צה"ל הציע סיוע לטורקים, עוד לא התקבלה תגובה מאנקרה.


נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן הגיב על האסון ואמר כי הוא וממשלו עומדים לצד התושבים שנפגעו ומבטיחים לסייע. הרשויות באי סאמוס שביוון, שם הורגש הרעש בעוצמה 6.7 קוראות לתושבים להתרחק מקו החוף בשל הצפות. יוון מכנה את האירוע "מיני צונאמי". 

ראש ממשלת יוון, מיצוטאקיס הגיב על הרעש העז שפקד את טורקיה ואת ארצו ואמר כי אלה זמנים שבהם אנשינו צריכים לעמוד יחד בעקבות רעידת האדמה שהכתה בנו. הוא הביע את תנחומיו לנשיא טורקיה ארדואן. שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'אבושולו שוחח עם מקבילו היווני והם מתכננים סיוע הדדי בין שתי המדינות.

מקור הרעש הוא כ-33.5 קילומטר מחופיה המערבי של טורקיה. העיר איזמיר היא העיר השלישית בגודלה במדינה ומתגוררים בה 4.3 מיליון תושבים. 

הפופולריים