בעקבות פיגוע הטרור בניס: מאות מוסלמים מפגינים בהר הבית, חברון וחאן יונס נגד צרפת והנשיא מקרון

לאחר הפיגוע בניס: העולם המוסלמי מוחה נגד צרפת
אתמול הדוקר בראהים אווסוואי אמר לשוטרים כי פעל לבדו. גורם המעורב בחקירה מסר: על המחבל נמצאו שלושה סכינים וספר קוראן. גם לאחר שנורה על ידי השוטרים, המשיך לצעוק "אללה אכבר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאה במסגד אל אקצא נגד נשיא צרפת מקרון
צילום: -

בעקבות הפיגוע בכנסייה בניס אמש שטלטל את האומה הצרפתית, החלו להתפתח מחאות בעולם הערבי. בהר הבית הפגינו היום (שישי) מאות אנשים נגד צרפת ונשיאה מקרון. בחברון ובחאן יונס שבדרום רצועת עזה היו בצוהריים תהלוכות גדולות ותמונותיו של הנשיא הצרפתי הוצתו על ידי כמה מהמפגינים.

מוקדם יותר היום, אדם בן 47 שהכיר את המחבל נעצר בחשד כי סייע בארגון הפיגוע בכנסייה בניס שבדרום צרפת. אתמול דווח כי הדוקר, בראהים אוסוואי, תושב תוניסיה בן 21, אמר לשוטרים לאחר שנתפס כי פעל לבדו. אמש הגיע אווסאווי לכנסייה בעיר, ערף את ראשה של אישה ורצח עוד שני בני אדם נוספים בדקירות.

גורם המעורב בחקירה אמר כי ברשותו נמצאו שלושה סכינים וספר קוראן. גם לאחר שנורה על ידי השוטרים, המשיך המחבל לצעוק "אללה אכבר". 

נשיא המדינה עמנואל מקרון הגיע לזירת הפיגוע ואמר: "מדובר במתקפת טרור איסלמיסטית. אנחנו מותקפים זה בגלל ערכינו, ערכי החירות וסירובנו להיכנע לטרור". הנשיא הצרפתי הודיע כי אלפי חיילים ייפרסו בכל רחבי המדינה על מנת להגביר את ביטחון האזרחים. מקרון ציין כי תתוגבר האבטחה סביב מקומות תפילה, ובעיקרם כנסיות, וסביב בתי ספר.

הפופולריים