קורבין טען כי היקף האנטישמיות בלייבור "נופח" - והושעה מהמפלגה

קורבין הגיב לדוח האנטישמיות - והושעה מהלייבור
דוח הנציבות לשוויון וזכויות אדם בבריטניה קבע שמפלגת הלייבור אחראית למעשי אפליה והטרדה כלפי יהודים. מנהיג המפלגה לשעבר הודיע שיערער: "הבהרתי שמי שמכחיש שהייתה בעיית אנטישמיות בלייבור טועים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'רמי קורבין, הלייבור
צילום: צילום: אי-פי

בריטניה: מנהיג הלייבור לשעבר וחברהּ בהווה, ג'רמי קורבין, הושעה היום (חמישי) מהמפלגה בעקבות חקירה שמתנהלת בה בנוגע להתבטאויותיו על רקע דוח האנטישמיות בלייבור שפרסמה הנציבות לשוויון וזכויות אדם (EHRC) במדינה. הדוח קבע כי מפלגת הלייבור, תחת הנהגתו, אחראית למעשי אפליה והטרדה כלפי יהודים. קורבין כתב כי הוא לא מקבל את ממצאי הדוח וטען בתגובה כי היקף האנטישמיות במפלגה "נופח בצורה משמעותית על ידי מתנגדינו הפוליטיים מחוץ ובתוך המפלגה, וגם על ידי רוב התקשורת".

"אערער על ההתערבות הפוליטית שנועדה להשעות אותי", מיהר קורבין להודיע. "הבהרתי לחלוטין שמי שמכחיש שהייתה בעיית אנטישמיות בלייבור טועים. אמשיך לתמוך בגישת אפס סובלנות כלפי כל צורות הגזענות".

הדוח של הנציבות מצא כשלים משמעותיים בטיפול של הנהגת הלייבור בתקריות של אנטישמיות וקבע כי ההנהגה ביצעה הליכים לקויים כדי לטפל בתופעה. המפלגה הוזהרה כי עליה להציג תוכנית פעולה לטיפול בתופעה בתוך שישה שבועות.

הנציבות פתחה בחקירתה במאי האחרון לאחר שהתקבלו אצלה תלונות מצד ארגונים ואישים, ביניהם גם חברי מפלגה יהודים. בדוח נמצא כי המפלגה אחראית לשלוש הפרות חוק: התערבות פוליטית בתלונות על אנטישמיות, ליקוי בטיפול והטרדה.

הפופולריים