נשיא צרפת מקרון: אלפי חיילים ייפרסו ברחבי המדינה

עמנואל מקרון: אלפי חיילים ייפרסו ברחבי צרפת
3 בני אדם נהרגו בפיגוע בכנסיה בעיר - ראשה של אישה נערף, המשטרה עצרה חשוד במעשה • ראש עיריית ניס: החשוד אמר "אללה אכבר" • אדם נורה למוות בדרום המדינה לאחר שאיים על עוברים ושבים בסכין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיגוע דקירה בניס 29.10.20
צילום: צילום: רויטרס

בפעם השנייה בתוך כשבועיים - אישה נרצחה בעריפת ראש בכנסייה בניס שבצרפת, ושני בני אדם נוספים נהרגו. מספר בני אדם נפצעו באירוע, והחשוד במעשה נעצר. כשעתיים לאחר האירוע נורה למוות אדם על ידי שוטרים בעיר אוויניון שבדרום צרפת, אחרי שאיים על עוברים ושבים עם סכין וצעק "אללה אכבר". כמו כן, בסעודיה נדקר מאבטח בקונסוליה הצרפתית בעיר ג'דה ונפצע קל.

נשיא המדינה עמנואל מקרון הגיע לזירת הפיגוע בניס ואמר: "מדובר במתקפת טרור איסלמיסטית. אנחנו מותקפים זה בגלל ערכינו, ערכי החירות וסירובנו להיכנע לטרור". הנשיא הצרפתי הודיע כי אלפי חיילים ייפרסו בכל רחבי המדינה על מנת להגביר את ביטחון האזרחים. מקרון ציין כי תתוגבר האבטחה סביב מקומות תפילה, ובעיקרם כנסיות, וסביב בתי ספר.

ראש העיר ניס כריסטיאן אסטרוי כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הוא מאמין שהתקיפה הייתה ממניעי טרור. הוא הוסיף כי החשוד אמר כל העת: "אללה אכבר".

בתוך כך, מול שגרירות צרפת בתל אביב הפגינו היום כמאה מתומכי התנועה האסלאמית. הם קראו קריאות נגד נשיא צרפת מקרון ובעד הנביא מוחמד. מקצת המפגינים נשאו דגלים ירוקים של התנועה, ויש גם כמה דגלים של תורכיה, שנשיאה ארדואן מוביל בימים אלה את המאבק בנשיא צרפת.

לפני כשבועיים צעיר צ'צ'ני כבן 18 רצח מורה, שהראה בשיעור על חופש העיתונות קריקטורות של הנביא מוחמד בעירום. לפני התקיפה שמעו את הצעיר צועק "אללה אכבר" לפני שערף את ראשו של המורה.

אחרי הרצח, החשוד ברח לעיירה סמוכה ושם נורה למוות על ידי המשטרה לאחר שלא נענה לקריאות לעצור. תיעוד של רגעי המעצר ואזהרות השוטרים פורסם ברשתות החברתיות. כשבוע לפני כן התלונן אחד ההורים על השיעור של המורה וקרא להוציא את הילדים מבית הספר. נוסף על כך, הוא קרא להפיץ את המידע בקרב על המוסלמים. התוקף הודה במעשה בטוויטר.

הפופולריים