תחקיר: הממשל האמריקני שילם מיליוני דולרים לחברות בבעלות טראמפ

ממשל טראמפ שילם מליוני דולרים לחברות בבעלותו
עיתון הוושינגטון פוסט חשף: התשלום הועבר על שירותים רבים בזמן כהונתו של הנשיא כמו שכירת מקומות לקיום אירועים, חדרי מלון ושירותי הסעדה. חברות בבעלות טראמפ קיבלו כשני מליון וחצי דולרים מהממשל ועוד כשישה מיליון דולרים במסגרת אירועים של המפלגה הרפובליקנית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בתדרוך לכתבים על הקורונה בבית הלבן 30.04.20
צילום: צילום: אי-פי

תחקיר של עיתון "הוושינגטון פוסט" חשף הלילה (רביעי) כי הממשל האמריקני שילם לחברות בבעלות הנשיא דונלד טראמפ על שירותים רבים בזמן כהונתו. מדובר בשירותים כמו שכירת מקומות לקיום אירועים, חדרי מלון ושירותי הסעדה. ממסמכים שהשיג העיתון עולה שחברות בבעלות טראמפ קיבלו כשני מליון וחצי דולרים מהממשל האמריקני ועוד כשישה מיליון דולרים במסגרת אירועים של המפלגה הרפובליקנית.

אמריקה בוחרת: כל מה שצריך לדעת על הבחירות בארה"ב

בין השאר נחשף כי בעת ביקורו של ראש ממשלת יפן לשעבר, שינזו אבה, לפני כשנתיים התעקש הנשיא האמריקני לארח אותו במועדון הפרטי שלו. הממשל שילם עבור כל שירות שקיבלו השניים ופמלייתם, על אף שהמועדון היה בבעלותו של טראמפ. לדברי העיתון, אין איסור שחברות בבעלות הנשיא יקבלו תשלום מהממשל האמריקני, אך מדובר בהפרה של הבטחת בחירות של הנשיא - שהבטיח לבודד עצמו מעסקיו עם כניסתו לבית הלבן.  

"עוד חמש מדינות ערביות ינרמלו יחסים עם ישראל - אחרי הבחירות"

נשיא ארצות הברית אמר הלילה שעוד חמש מדינות ערביות ינרמלו את הקשרים עם ישראל, אך הדבר יתרחש אחרי הבחירות לנשיאות ולא לפניהן. את הדברים אמר טראמפ במרילנד, לפני שהמריא לעצרת בחירות במישיגן. הוא שב וציין את ההסכמים שכבר הושגו עם איחוד האמירויות, בחריין וסודן, והדגיש כי הם הושגו בלי שפיכות דמים. 

בד בבד, האתר הרשמי של קמפיין טראמפ לנשיאות הותקף אתמול על ידי האקרים. צוות הקמפיין הודיע כי לא הייתה חשיפה של מידע רגיש מאחר שלא היה כזה באתר. הרשויות במדינה חוקרות את מקור התקיפה. בתוך כך, יותר מ-70 מיליון אמריקנים כבר הצביעו בהצבעה המוקדמת. מדובר ביותר ממחצית הבוחרים בבחירות הקודמות לפני כארבע שנים. 

בהכנת הידיעה השתתף איתמר מרגלית

הפופולריים