ארה"ב: צעיר שחור נורה למוות בידי שוטר באילינוי

ארה"ב: גבר שחור נורה למוות בידי שוטר באילינוי
מרסילס סטינט בן ה-19 נורה בעת שהיה ברכב עם בת זוגו, שנפצעה קשה. במשטרה המקומית טענו כי השניים ניסו להימלט לאחר שנעצרו לבדיקה, אך לבסוף השוטר היורה פוטר וה-FBI הודיע כי יסייע בחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאות באילינוי בעקבות ירי של שוטרים בצעיר שחור
צילום: צילום: אי-פי

צעיר שחור בן 19 נורה למוות בידי שוטר בעת שלא היה חמוש, בעיר וואוקגאן שבמדינת אילינוי. הצעיר, מרסילס סטינט, נפצע מהירי ומותו נקבע בבית החולים. באירוע גם נפצעה קשה צעירה, שזוהתה כבת זוגו של ההרוג.

האירוע התרחש ביום חמישי האחרון. שוטרים עצרו את הרכב שבו שהו סטינט ובת זוגו לבדיקה. לטענת המשטרה, החשודים ניסו להימלט והחלו להתקדם עם הרכב לעבר אחד השוטרים שניגש אליהם. השוטר פתח בירי לעבר הרכב והביא לפציעתם של שני הצעירים ולבסוף גם למותו של סטינט.

השוטר, ששמו טרם פורסם, פוטר מתפקידו בעקבות האירוע ומהמשטרה המקומית נמסר כי ״בוצעו מספר הפרות של מדיניות ותקנות המשטרה״. בנוסף, ה-FBI הודיע כי יעזור למדינת אילינוי לחקור את האירוע.

בספטמבר האחרון ראש עיריית רוצ'סטר שבמדינת ניו-יורק השעתה מתפקידם שבעה שוטרים שהיו מעורבים במותו של דניאל פרוד, גבר שחור שנחנק במהלך מעצרו בחודש מארס. ראש העירייה לאבלי וורן גינתה את התנהגות השוטרים ואמרה כי מדובר במעשה על רקע גזעני.

בסרטון שתיעד את האירוע, ופורסם רק כחצי שנה אחרי, נראים שוטרים מצמידים את פרוד לקרקע וחונקים אותו למוות. פרוד סבל מבעיות נפשיות ומעצרו החל לאחר שאחיו הזעיק את השוטרים. הוא נאזק בעודו שוכב על הרצפה, לאחר מכן השוטרים הניחו שק על פניו ודחפו את ראשו לכיוון הרצפה במשך יותר משתי דקות. פרוד צעק לשוטרים להוריד מפניו את הכיסוי ואמר: "אתם מנסים להרוג אותי". הוא מת כעבור שבוע.

הפופולריים