שיא תחלואה בארה"ב: יותר מ-82 אלף נדבקים בקורונה ביממה

שיא תחלואה בארה"ב: יותר מ-82 אלף נדבקים ביממה
ארגון הבריאות העולמי דיווח על שיא בנתוני התחלואה בכל העולם - עם יותר מ-400 אלף נדבקים ביממה. יותר ממחצית מהמקרים התגלו ביבשת אירופה, שלראשונה מזה שמונה חודשים רושמת יותר מ-200 אלף נדבקים ליום • עימותים בנאפולי שבדרום איטליה בהפגנות נגד הכוונה להטיל סגר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסעדה בגרמניה
צילום: צילום: אי-פי

גל שני של תחלואה בעולם: ארגון הבריאות העולמי דיווח אמש (שישי) על שיא עולמי חדש בנתוני התחלואה בקורונה, עם 445,419 נדבקים שאובחנו ביממה האחרונה. יותר ממחצית מהמקרים התגלו ביבשת אירופה, שלראשונה מזה שמונה חודשים רושמת יותר מ-200 אלף נדבקים ליום.

שיאים יומיים חדשים במספר הנדבקים ביום נרשמו אתמול גם בתוך המדינות האירופאיות וגם בארצות הברית. העיתון וושינגטון פוסט דיווח כי במהלך יום שישי אובחנו 82,600 אמריקנים נשאים של הנגיף. השיא הקודם נרשם ב-17 ביולי - מעט יותר מ-76,500 נדבקים.

המומחה של הבית הלבן למחלות מידבקות, הדוקטור אנתוני פאוצ'י, אמר בריאיון לרשת CNN כי אולי הגיעה העת לחייב את הציבור לעטות מסכות. לפני כחודש אמר הדוקטור פאוצ'י שחובה כלל ארצית לעטיית מסכות ככל הנראה לא תסייע.

בצרפת אובחנו 42 אלף נדבקים, איטליה עם יותר מ-19 אלף ורוסיה עם כמעט 18 אלף מקרי הידבקות חדשים. בגרמניה אובחנו כ-15 אלף חולים ביממה האחרונה, ובנוסף מספר המתים במדינה חצה את רף העשרת אלפים.

נשיא פולין אנדז'יי דודה הודיע היום כי הוא נדבק בקורונה. בהודעה מטעמו נמסר כי הוא מרגיש טוב, וכי הוא נמצא בקשר רציף עם גורמים רפואיים.

עימותים במחאות בנאפולי נגד הסגר

בספרד מודים כי סך מקרי ההידבקות מאז פרוץ המגפה אינו מיליון כמו הנתון הרשמי, אלא עומד על יותר משלושה מיליון נדבקים. מה מדינות אלה עושות עם העלייה החדה בתחלואה? בספרד הממשלה העבירה את הסמכויות למחוזות, שרובן כבר הכריזו על אכיפת עוצר לילי החל מהשבוע הקרוב.

באיטליה גוברים הקולות להטלת סגר כללי, ובינתיים ברומא הבירה, ובכמה ערים נוספות יכנס לתוקפו עוצר לילי היום בחצות. בנאפולי אלפים יצאו להפגין ברחבי העיר במחאה נגד העוצר הלילי שנכנס אמש לתוקף, ונגד הכוונה להכריז על סגר כללי. המפגינים מחו נגד המושל המקומי, שמקדם את סגירת חבל קמפניה, וקראו: ״אם אתה סוגר אותנו - תשלם״. במהלך ההפגנות התפתחו עימותים בין המוחים לשוטרים.

בסלובקיה הוכרז אמש על סגר חלקי ברחבי המדינה, והממשלה החלה במבצע בדיקות קורונה נרחב. בבלגיה, שרשמה 16,000 נדבקים ביממה האחרונה, הממשלה החלה לאכוף את הגבלות ההתקהלות החדשות, בהן סגירת מסעדות וברים ואיסור כניסת קהל לאירועי ספורט. לבסוף, בפולין הממשלה סגרה בתי ספר יסודיים ומסעדות באיזורים אדומים ברחבי המדינה.

בברזיל אובחנו במהלך יום שישי יותר מ-30 אלף נשאים חדשים של הנגיף.

השיא העולמי הקודם שנרשם בחודש יולי: 284 אלף נדבקים ביום

הפופולריים