הגל השני באירופה: שיאי תחלואה ותמותה נרשמו ביממה האחרונה ביבשת

גל שני באירופה: שיאי תחלואה ותמותה ביבשת
קנצלרית גרמניה הכריזה על החרפת ההגבלות על התקהלויות ומסכות. בלונדון ייאסר מפגש עם אנשים שאינם בני ביתם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה בגרמניה, 14 באוקטובר 2020 | צילום: אי-פי
צילום: צילום: אי-פי

מספר שיא של נדבקים בקורונה ביממה החולפת נרשם היום (חמישי) בגרמניה - 6,638 בני אדם. כבר בשבוע שעבר הוכרזו ברלין, פרנקפורט וערים רבות נוספות במדינה כאדומות. אתמול קיימה הקנצלרית אנגלה מרקל פגישת פנים-אל-פנים עם ראשי 16 המדינות הפדרליות. הפגישה הייתה ארוכה מאד וכללה לא מעט חיכוכים וחוסר הסכמה. בסופו של דבר הכריזה הקנצלרית על החרפת ההגבלות הקיימות: הגבלת התקהלויות לעשרה בני אדם, החמרת חובת עטיית המסכות ועוד.

אתמול קראה הקנצלרית במיוחד לצעירים לשמור על ההנחיות ולא לקיים מסיבות פרטיות לא חוקיות. בנוסף, שר הבריאות יאנס שפאן הזהיר מפני ההתנהלות בחג המולד.

גם בלונדון, בירת בריטניה האמירו נתוני התחלואה וכעת ישנם בממוצע 100 נשאים לכל 100 אלף תושבים. הממשלה הבריטית הגדירה את הבירה כאזור ב"התרעה גבוהה" לפי מתווה הרזמור הבריטי. על מיליוני תושבי העיר יאסר החל מיום שישי מפגש עם אנשים שאינם בני ביתם, בבתיהם וגם במסעדות ובפאבים. 

גם בחבל קטאלוניה הוחמרו ההגבלות אחרי שביממה האחרונה מתו שם 26 חולים ונדבקו 2,079 בני אדם. בפולין אובחנו 8,099 נדבקים חדשים ביממה האחרונה - הנתון היומי הגבוה ביותר מאז פרוץ המגפה במדינה. עד היום נרשמו במדינה כמעט 150 אלף מקרי הידבקות וכ-3,300 מקרי מוות.

בישראל עלה הבוקר מניין המתין ל-2,109. אתמול אובחנו 2,004 נדבקים חדשים. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 739, ומספר המונשמים עומד על 247. בשבוע החולף מתו כ-260 בני אדם מהנגיף.

הפופולריים