הראשון היה גם האחרון? בוטל העימות השני והמקוון בין טראמפ לביידן

בוטל העימות השני והמקוון בין טראמפ לביידן
ביידן כבר היה מוכן להתייצב, אבל טראמפ סירב לעימות במתכונת וירטואלית - מה שהוביל לביטולו • רשת טוויטר הודיעה על נהלים חדשים כדי להיאבק במניפולציות לקראת הבחירות • היום בבית הלבן - אירוע בחירות בהשתתפות 2,000 מוזמנים, טראמפ ינאם מהמרפסת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימות טראמפ ביידן 29.9.20
צילום: אי-פי

הוועדה המארגנת של העימותים הודיעה הלילה (שבת) כי העימות השני בין הנשיא דונלד טראמפ למועמד הדמוקרטי לנשיאות ג׳ו ביידן, שהיה אמור להתקיים ביום חמישי, מבוטל. ההחלטה התקבלה לאחר שטראמפ סרב לקיים את העימות במתכונת וירטואלית.

רק שלשום הכריזה הוועדה כי העימות הקרוב יהיה באינטרנט, כשכל מועמד ישהה במיקום אחר. טראמפ כאמור סירב להשתתף בעימות, וביחד עם יועצי הקמפיין שלו הסכים על דחייתו ל-22 באוקטובר, כאשר העימות השלישי יידחה ל-29 באותו החודש - חמישה ימים בלבד לפני הבחירות. ביידן, לעומת זאת, הודיע כי הוא מוכן להתייצב לעימות המקוון ודחה את ההצעה להוסיף עימות נוסף ב-29 באוקטובר.

בתוך הכאוס הנוכחי, הודיעה רשת טוויטר על נהלים חדשים כדי להיאבק במניפולציות לקראת הבחירות לנשיאות בתחילת חודש הבא. בין היתר, יוצגו אזהרות לצד ציוצי פוליטיקאים שיכילו שקרים, יוגבלו הכרזות ניצחון אם לא יינתן לכך אישור רשמי, וייחסמו קריאות לאלימות ונסיונות לשבש את הליכי ההצבעה.

אמריקה בוחרת: כל מה שצריך לדעת על הבחירות בארה"ב

היום בבית הלבן - אירוע בחירות בהשתתפות 2,000 מוזמנים

על אף שרק לפני כשבוע אובחן כחולה קורונה, וחלפו ימים ספורים מאז שוחרר מבית החולים, טראמפ יקיים היםו אירוע בחירות בשהתתפות 2,000 מוזמנים בבית הלבן. גורם בממשל האמריקני אמר לרשת סי-אן-אן כי טראמפ ידבר אל המשתתפים מן המרפסת, ולא יתחכך עם המוזמנים. ביום שני טראמפ צפוי להופיע בעצרת בחירות בפלורידה, במה שתהיה ההופעה הפומבית הראשונה שלו מאז שחלה. בריאיון לרשת פוקס שערך מוקדם יותר השבוע, הצהיר טראמפ כי הוא חש בטוב מספיק כדי להשתתף באירועי בחירות, והוסיף כי ישתתף בעצרת במקום להגיע לעימות.

לפני שנדבק. טראמפ בעצרת שקיים בצפון קרוליינה בחודש עבר (צילום: אי-פי)


סקר חדש ברשת CNN: יותר משני שלישים מן האמריקנים סבורים שהנשיא טראמפ שנדבק בקורונה התנהג בצורה לא אחראית וסיכן אנשים אחרים בהדבקות בנגיף. על פי הסקר כמעט 70% מן הנשאלים אמרו כי אינם מאמינים למידע שפרסם הבית הלבן על מצבו הבריאותי של הנשיא, ורק 12% אמרו כי הם מאמינים בצורה מוחלטת למידע שקיבלו. כ-60% מן הנשאלים אמרו כי אינם מרוצים מתפקודו של הנשיא בניהול משבר הקורונה. עוד עולה מהסקר כי אחוזי התמיכה בנשיא נותרו נמוכים וכי 57% מהאמריקנים אינם מרוצים מתפקודו באופן כללי.

הפופולריים