עימות מקוון? ביידן אישר, טראמפ מסרב: "חש בטוב"

עימות מקוון? ביידן אישר, טראמפ מסרב: "חש טוב"
הוועדה הרשמית הכריזה על עימות מרחוק, אך הנשיא החולה בקורונה הצהיר שישתתף בעצרת במקום זאת והציע לוח זמנים משלו לעימותים • טראמפ: אני רוצה לערוך עצרת בחירות כבר בשבת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן, דונלד טראמפ, העימות הנשיאותי הראשון 29.09.20
צילום: צילום: אי-פי

בפעם השנייה בהיסטוריה - עימות מרחוק? הוועדה הרשמית של העימותים בארצות הברית הודיעה אתמול (חמישי) כי העימות הבא בין הנשיא דונלד טראמפ לג'ו ביידן יהיה באינטרנט, כשכל מועמד ישהה במיקום אחר. 

טראמפ הודיע כי יסרב להשתתף בעימות והקמפיין שלו הסכים עם על דחיית העימות ל-22 באוקטובר, כאשר העימות השלישי יידחה ל-29 באותו החודש, חמישה ימים בלבד לפני הבחירות. ביידן, לעומת זאת, הודיע כי הוא מוכן להתייצב לעימות המקוון ודחה את ההצעה להוסיף עימות נוסף ב-29 באוקטובר.

עימות במתכונת נפרדת התקיים רק פעם אחת בהיסטוריה, בשנת 1960, בין קנדי לניקסון, כשקנדי היה בניו יורק וניקסון בלוס אנג'לס. 

אמריקה בוחרת: כל מה שצריך לדעת על הבחירות בארה"ב

העימות הנוכחי יישאר במתכונת של ״אסיפת עם״, אבל השואלים והמנחה יהיו באולם במיאמי, בעוד המועמדים ישתתפו ממקומות מרוחקים, ככל הנראה טראמפ בבית הלבן וביידן בדלוואר.

בריאיון לרשת פוקס הבהיר הנשיא שחלה בקורונה כי אינו מתכוון לקבל את תנאי העימות, וכי הוא חש בטוב מספיק כדי להשתתף באירועי בחירות. לדבריו הוא ישתתף בעצרת במקום להגיע לעימות. על השאלה למה חזר לבית הלבן ענה טראמפ כי "חזרתי כי אני במצב פיזי מצוין, ואני צעיר מאד". הוא הוסיף שלדעתו הוא בכלל לא היה צריך שום תרופות כדי להילחם בנגיף. עוד אמר הנשיא לרשת פוקס כי הוא רוצה לערוך עצרת בחירות כבר בשבת הקרובה.

רופאו האישי של טראמפ אמר הלילה כי הנשיא יוכל להמשיך בפעילות ציבורית החל משבת. לדברי דוקטור שון קונלי טראמפ הגיב טוב מאד לטיפול שקיבל. "אני צופה כי הנשיא יוכל לחזור בצורה בטוחה לכל הפעילות הציבורית על פי האבחנה שלנו", אמר. קונלי לא אמר אם הנשיא עדיין מדבק ומתי נבדק לקורונה בפעם האחרונה.

בקמפיין של ביידן עדכנו כי המועמד הדמוקרטי ישתתף בעימות השני, וכי הוא מחכה לדבר לתושבים האמריקנים באופן ישיר.

הפופולריים