מדריך ישראלי בנגורנו-קרבאך: "אזרבייג'ן רוצה לחסל את החבל ואנשיו"

"אזרבייג'ן רוצה לחסל את נגורנו-קרבאך ואנשיו"
גלעד שדה, צלם באזורי סכסוך, מתעד בנגורנו-קרבאך ומספר איך נראית עיר הבירה בכאן רשת ב: "הרחובות מלאים בפצצות מצרר. העיר תחת הפגזות ימים ולילות" • בכיר אזרי הבהיר: אין להתייחס לטענות שישראל תפסיק את ייצוא הנשק למדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נגורנו-קרבאך במלחמה
צילום: צילום: אי-פי

גלעד שדה, מדריך טיולים ישראלי וצלם באזורי סכסוך, נמצא בחבל נגורנו-קרבאך, עליו נלחמות ארמניה ואזרבייג'ן ומספר היום (שלישי) איך נראים רחובותיה של עיר הבירה ספנקרט ועל הלחימה. "העיר נמצאת תחת הפגזות ימים ולילות. רחובות העיר מלאים בפצצות מצרר והמטרות של ההפגזות הן אזרחיות", ציין שדה בריאיון לערן סיקורל בתוכנית "השעה הבין-לאומית" בכאן רשת ב.

מלחמה ישנה בעידן חדש: מה קורה בין ארמניה ואזרבייג'אן?

האזינו לקטע מהריאיון עם גלעד שדה

"כמו שזה נראה, יש פה מטרה אחת - אזרבייג'ן רוצה לחסל את נגורנו-קרבאך ואנשיו. אני לא רואה פה קרבות פנים אל פנים בין חיילים. יש פה רק אזרחים שמנסים לברוח מכאן. הם יושבים במקלטים ימים שלמים ומי שיש לו דרך לצאת יוצא", אמר שדה בריאיון. הוא ציין כי מדיווחים באזורי הקרבות עולה שלוחמים בסוריה ובלוב הגיעו לאזור על מנת לסייע לאזרבייג'ן. "הופכים את האזור לסוריה 2".

שדה הוסיף: "השימוש בטכנולוגיות ישראליות הוא אינטנסיבי. אנשים פה תוהים למה משתמשים בנשק שישראל מספקת וממשיכה לספק".

בכיר אזרי: אין להתייחס לטענות שישראל תפסיק את ייצוא הנשק למדינה

יועץ סגנית נשיא אזרבייג'ן, אלצ'ין אמירבאיוב, הבהיר בתוכנית כי אין להתייחס ברצינות לטענות שנשמעות בארמניה, לפיהן בכוונת ישראל לפסיק את ייצוא הנשק למדינה. אמירבאיוב הדגיש כי ישראל ואזרבייג'ן הוכיחו במשך שנים של קשרים כי הן מכבדות את האינטרסים הלאומיים האחת של השנייה.

האזינו לריאיון עם היועץ

לטענתו, שיתוף הפעולה הצבאי בין שתי המדינות לא מכוון כלפי שום מדינה שלישית כולל ארמניה. היועץ נשאל אם הוא יכול להתחייב שנשק ישראלי לא יופעל בשטחה הריבוני של ארמניה והשיב: "אי אפשר לצפות מאזרבייג'ן לעמוד מנגד בשעה שארמניה תוקפת אזרחים ויישובים אזרים".

הפופולריים