צוותו של הנשיא: ייתכן שישוחרר מבית החולים כבר מחר. מצבו משתפר, אבל הוא לא יצא מכלל סכנה

צוותו של הנשיא: ייתכן שישוחרר מבית החולים מחר
רופאו חזר בו מהצהרתו ואישר שטראמפ קיבל סיוע בחמצן במשך שעה ביום • היועץ לביטחון לאומי אובראיין על העברת סמכויות לסגן הנשיא פנס: "מוכנים לתרחיש כזה, יש לנו סגן נשיא נהדר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שחלה בקורונה בבית החולים הצבאי 04.10.20
צילום: צילום: רויטרס

חודש לבחירות בארצות הברית ורופאיו של הנשיא דונלד טראמפ אומרים כי ייתכן שישתחרר כבר מחר (שני) מבית החולים הצבאי בו הוא מאושפז, מאחר ומצבו של הנשיא משתפר. בתדרוך לעיתונאים היום, אמר רופאו האישי, הד"ר שון קונלי, כי אין לנשיא חום מיום שישי בבוקר, וכי הוא קיבל אתמול מנה שנייה של התרופה רמדסיביר. עוד נמסר כי תפקוד הכליות שלו תקין ולא נצפו תופעות לוואי, וכי טראמפ מרגיש טוב ויוצא מהמיטה.

במהלך התדרוך, אישר ד"ר קונלי שטראמפ קיבל חמצן במשך שעה ביום שישי, אחרי שהחום שלו עלה ורמת החמצן שלו בדם ירדה, ושהוא התאושש במהירות. עוד אמר הרופא כי הוא לא ניסה להסתיר שום דבר כשלא חלק את פרט המידע הזה אתמול. בנוסף, רופאיו של טראמפ מסרו שהוא טופל אתמול בסטריאודים אחרי נפילה ברמת החמצן בדם.

קודם לכן היום אמר היועץ לביטחון לאומי בארצות הברית, רוברט אובראיין, כי הנשיא במצב מעולה ובשליטה על המדינה. בראיון לרשת סי־בי־אס סירב אובראיין להתייחס לכל אפשרות של העברת סמכויות לסגן הנשיא אך הסכים לומר כי הבית הלבן ערוך וכי יש לארצות הברית סגן נשיא מעולה. 

במקביל, המירוץ לנשיאות נמשך. סקר של סוכנות הידיעות "רויטרס" שפורסם היום (ראשון) חושף כי המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן מוביל ב-10% על הנשיא המכהן דונלד טראמפ. כ-51% מהנשאלים אמרו שיתמכו בביידן, לעומת כ-41% שהודיעו כי יצביעו לטראמפ. על אף שביידן מוביל בסקרים כבר זמן מה, זהו ההפרש הגדול ביותר בין המועמדים שנצפה בסקרים בחודש האחרון. 

בסקר נשאלו המשתתפים גם על הידבקותו של טראמפ בנגיף קורונה. 65% מהם - בהם 90% מהדמוקרטים וכמחצית מהרפובליקנים - הסכימו ש"אם הנשיא היה לוקח יותר ברצינות את נגיף הקורונה, סביר להניח שלא היה נדבק". 34% בלבד חושבים שהנשיא אמר את האמת בנוגע לנגיף, זאת לעומת 55% שאמרו שטראמפ לא אמר אמת. הסקר נערך בקרב 1,005 אמריקנים בוגרים, בהם 596 שציינו כי הם יודעים למי יצביעו בבחירות. 

ביום שישי בבוקר פורסם כי טרמאפ ורעייתו מלאניה נדבקו בנגיף קורונה. זאת לאחר שהיועצת של הנשיא, הופ היקס, נמצאה חיובית לנגיף. בהמשך הועבר הנשיא לטיפול והשגחה בבית חולים צבאי סמוך לוושינגטון הבירה, לפי דיווחים הוא סירב להתפנות בתחילה והסכים רק לאחר שכנוע של יועציו. במסר שהעביר הנשיא מבית החולים אמר: "אני מרגיש הרבה יותר טוב עכשיו. זה קרה למיליוני אנשים ברחבי העולם ואני נלחם גם עבורם ולא רק למען ארצות הברית – אנחנו נביס את הנגיף".

בהכנת הידיעה השתתפו עופר לרר, נתן גוטמן ומאיה ראכלין

הפופולריים