דיווח: טראמפ לא רצה להתפנות לבית החולים

דיווח: טראמפ לא רצה להתפנות לבית החולים
הנשיא: "מרגיש הרבה יותר טוב - נביס את הנגיף" • רופאו של טראמפ: "הוא עוד לא יצא מכלל סכנה, אך יש מקום לאופטימיות זהירה" • ראש צוות הבית הלבן: ביום שישי הייתה דאגה אמיתית למצבו של טראמפ • שר החוץ האמריקני מייק פומפאו מקצר את ביקורו באסיה • דיווח: על אף שהבית הלבן ידע כי יועצת הנשיא חיובית, טראמפ נסע לאירוע בניו ג'רסי ונבדק רק לאחר שובו לבית הלבן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 הבית הלבן פרסם תמונות חדשות של הנשיא טראמפ עובד מתוך ביה"ח הצבאי "וולטר ריד" במרילנד' 04.10.20
צילום: צילום: הבית הלבן

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, העביר הלילה (ראשון) מסר לציבור האמריקני דרך סרטון שצילם בבית החולים בו הוא מאושפז. בסרטון אמר טראמפ: "אני מרגיש הרבה יותר טוב עכשיו. זה קרה למיליוני אנשים ברחבי העולם ואני נלחם גם עבורם ולא רק למען ארה"ב – אנחנו נביס את הנגיף". ברשת CNN דווח הבוקר כי הנשיא לא רצה להתפנות לבית החולים.

על פי הדיווח, טראמפ סירב להתפנות גם כשהמסוק כבר נחת בבית הלבן. יועציו ורופאיו שכנעו אותו לבסוף לעבור לבית החולים בטענה ששם יוכל לקבל את הטיפול בטוב ביותר במקרה של הידרדרות במצבו.

רופאו של טראמפ אמר כי "הוא עוד לא יצא מכלל סכנה, אך יש מקום לאופטימיות זהירה". שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, הודיע כי הוא מקצר את ביקורו באסיה בשל אשפוזו של הנשיא.


עוד אמר טראמפ בסרטון מבית החולים כי בכוונתו לחזור לשגרה במהרה: "אני חייב לחזור כי אנחנו עוד צריכים להמשיך להפוך את אמריקה לנהדרת שוב – עשינו עבודה נהדרת אך יש לנו עוד עבודה. מחכה בקוצר רוח לסיים את הקמפיין". כמה שעות לאחר פרסום הסרטון, הבית הלבן פרסם תמונות של הנשיא כשהוא עובד בבית החולים.

ראש צוות הבית הלבן הודה הלילה כי ביום שישי הייתה "דאגה אמיתית למצבו של הנשיא טראמפ, אחרי שרמת החמצן בדמו צנחה". יחד עם זאת, מוקדם יותר דווח כי הנשיא העביר מסר באמצעות מקורבו, ובו נאמר: יכולתי לצאת מכאן היום לו רציתי, אבל הם אומרים שצריך להיות תמיד צעד אחד לאחור עם הנגיף הזה". זאת טרם צילם את הסרטון בבית החולים, שבו התייחס טראמפ לדיווחים אודות מצבו הבריאותי בתקשורת.

טראמפ צלצל לראש עיריית ניו יורק לשעבר ומי שהיה עורך דינו רודי ג'וליאני ואמר לו: "אני מרגיש כל כך בריא, אוכל לצאת מכאן היום אם ארצה". בהמשך השיחה, הנשיא הכתיב לג'וליאני הצהרה למסור לציבור, שבה נכתב: "אני צופה בסיקור התקשורתי - יכולתי לצאת מכאן היום לו רציתי. אני נשיא ארצות הברית ועלי להתעמת עם הנגיף הזה כדי שהתושבים האמריקנים יפסיקו לפחד ויוכלו להתמודד באופן אחראי. אני עומד להתגבר על הנגיף".

טראמפ הודיע בטוויטר שנדבק בנגיף שלשום, לאחר שהיועצת הבכירה שלו הופ היקס אובחנה כחיובית לקורונה. הוא הועבר אתמול לבית החולים הצבאי "וולטר ריד" הסמוך לוושינגטון הבירה לשם ביצוע בדיקות והמשך השגחה.

רשת CBS דיווחה הלילה כי אף על פי שהבית הלבן היה מודע לכך שיועצת הנשיא הופ היקס חיובית לקורונה ביום חמישי, טרם נסע טראמפ לאירוע גיוס כספים בניו ג'רזי, הוא נבדק רק לאחר שובו לבית הלבן. הריאיון האחרון שקיים עם פוקס ניוז בחמישי בערב (שעון וושינגטון) נערך בזמן שטראמפ המתין לתוצאות הבדיקה לגילוי מהיר של הנגיף.

אתמול המגזין האמריקני ה"ואניטי פייר" דיווח כי טראמפ סבל ביום שישי מפרפורים בליבו, אולי כתופעת לוואי של תערובת הנוגדנים בה טופל. עוד דווח כי באותה עת, כשהנשיא סבל מחום גבוה וטופל בחמצן, הוא תהה בקול רם אם יצליח לנצח את המחלה או אם גורלו יהיה כמו זה של חברו סטן צ'רה שמת מקורונה באפריל.

הנשיא התייחס בסרטון שצילם מבית החולים גם לביטול עצרות בחירות ואמר כי "אני מרגיש כאילו יכולתי להשתתף עכשיו בעצרת". כריס כריסטי מושל ניו ג'רזי לשעבר ומקורבו של טראמפ, שאף עזר לו להתכונן לעימות הראשון עם יריבו הדמוקרטי ג'ו ביידן, אשפז את עצמו בבית חולים כ"צעד מניעתי".

הפופולריים