אחרי העימות הסוער: טראמפ נגד המנחה כריס וואלס

אחרי העימות הסוער: טראמפ נגד המנחה כריס וואלס
הנשיא צייץ מחדש תומכים שלו שמתחו ביקורת על התנהלותו של וואלס, וטענו שפעל לטובת ג'ו ביידן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כריס וולאס, ג'ו ביידן, דונלד טראמפ, העימות הנשיאותי הראשון 29.09.20
צילום: צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הצטרף היום (רביעי) למתקפה בטוויטר נגד כריס וואלס שהנחה את העימות הראשון אתמול בינו לבין המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן. הנשיא צייץ מחדש תומכים שלו שמתחו ביקורת על התנהלותו של וואלס, וטענו שפעל לטובת יריבו.

העימות הראשון בין שני המועמדים לנשיאות ארצות הברית 2020, נערך בקליבלנד שבאוהיו. מדובר בעימות ראשון מבין שלושה שיקיימו שני המועמדים בשבועות הקרובים. העימות היה סוער והתאפיין בסגנון בוטה מצד שני המועמדים.

הנשיא הרבה להפריע למועמד הדמוקרטי ביידן ולא הניח לו לסיים את דבריו. במהלך העימות אמר ביידן כי "כולם יודעים שטראמפ שקרן", אמר לו לסתום את הפה, כינה אותו "ליצן" ושהוא הנשיא הגרוע ביותר שהיה לארצות הברית.

בענין המאבק בקורונה, אמר ביידן כי לנשיא טראמפ אין תוכנית, הזכיר את דבריו לעיתונאי בוב וודוורד, ולפיהם כבר בפברואר ידע הנשיא שהמצב חמור, אבל לא אמר דבר כדי לא לעורר פאניקה בקרב האזרחים. "הוא חיכה וחיכה, ועדיין אין לו תכנית", אמר ביידן. טראמפ שלף מסכה מהכיס ואמר כי הוא משתמש בה כשיש צורך. לדבריו, הוא מקיים כינוסים גדולים, למרות הנגיף, משום שאנשים רוצים לשמוע מה שיש לו לומר ולעג לביידן שעוטה מסכה כל הזמן.

במהלך העימות טראמפ תקף את משפחתו של ביידן: "למה אשת ראש עיריית מוסקווה נתנה לבן שלך 3.5 מיליון דולר". ביידן אמר בתגובה: "קשה לדבר עם הליצן הזה".

 

הפופולריים