ביידן: "קשה לדבר עם הליצן הזה", טראמפ: "חושש שיהיו זיופים בבחירות"

"תשתוק, ליצן": עימות סוער בין טראמפ וביידן
העימות הראשון בין נשיא ארה"ב וסגן הנשיא לשעבר היה סוער ובוטה. טראמפ הרבה להתפרץ לדבריו של ביידן ותקף את משפחתו, ואף ננזף על כך על ידי המנחה. "כולם יודעים שטראמפ שקרן", אמר ביידן • כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביידן וטראמפ בתום העימות עם רעיותיהם
צילום: צילום: אי-פי

הלילה (רביעי) נערך בקליבלנד שבאוהיו העימות הטלוויזיוני הראשון בין המועמדים בבחירות לנשיאות ארצות הברית - הנשיא המכהן דונלד טראמפ וסגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן. מדובר בעימות ראשון מבין שלושה שיקיימו שני המועמדים בשבועות הקרובים. העימות היה סוער והתאפיין בסגנון בוטה מצד שני המועמדים.

הנשיא הרבה להפריע למועמד הדמוקרטי ביידן ולא הניח לו לסיים את דבריו. במהלך העימות אמר ביידן כי "כולם יודעים שטראמפ שקרן", אמר לו לסתום את הפה, כינה אותו "ליצן" ושהוא הנשיא הגרוע ביותר שהיה לארצות הברית.

האזינו למשדר העימות בכאן רשת ב:

בענין המאבק בקורונה, אמר ביידן כי לנשיא טראמפ אין תוכנית, הזכיר את דבריו לעיתונאי בוב וודוורד, ולפיהם כבר בפברואר ידע הנשיא שהמצב חמור, אבל לא אמר דבר כדי לא לעורר פאניקה בקרב האזרחים. "הוא חיכה וחיכה, ועדיין אין לו תכנית", אמר ביידן. טראמפ שלף מסכה מהכיס ואמר כי הוא משתמש בה כשיש צורך. לדבריו, הוא מקיים כינוסים גדולים, למרות הנגיף, משום שאנשים רוצים לשמוע מה שיש לו לומר ולעג לביידן שעוטה מסכה כל הזמן.

במהלך העימות טראמפ תקף את משפחתו של ביידן: "למה אשת ראש עיריית מוסקווה נתנה לבן שלך 3.5 מיליון דולר". ביידן אמר בתגובה: "קשה לדבר עם הליצן הזה".

אמריכאן: מיכל רשף בהסכת עם כל מה שצריך לדעת על הבחירות בארצות הברית

על שערוריית המיסים שנחשפה בעיתון ניו יורק טיימס, אמר הנשיא כי הוא משלם מיליוני דולרים למס הכנסה. הוא סירב לומר מתי יפרסם את הדוחות שלו. בשאלת הגינות תוצאות הבחירות, אמר טראמפ: "קורא לתומכי ללכת לקלפיות ולעקוב. אני מקווה שהבחירות יהיו הוגנות, אם אראה קלפיות שרימו בהן לא אוכל לקבל זאת". ביידן אמר: "אכריז על ניצחון רק במצב שבו התוצאות ברורות"

 דונלד טראמפ וג'ו ביידן עם רעיותיהם בתום העימות (צילום: אי-פי)

העימות התקיים יממה לאחר חשיפת עיתון הניו יורק טיימס לפיו טראמפ שילם מס הכנסה בסך 750 דולר בלבד בשנת 2016 שבה זכה בבחירות וגם בשנה שלאחריה. על פי הפרסום, טראמפ, שהיה הנשיא היחיד ב-50 השנים האחרונות שסירב לפרסם את דוחות המס שלו, לא שילם כלל מס הכנסה ב-10 מתוך 15 השנים האחרונות. זאת, בשל הצהרותיו כי הפסיד יותר כסף משהרוויח. שעות לפני העימות, ביידן עצמו פרסם הכנסותיו ואת מסיו למדינה בשנים האחרונות.

בדיווח נחשף כי עסקיו של טראמפ סבלו מהפסדים גדולים ואף העלימו מיסים במשך שנים. עוד נכתב לשם השוואה כי משלם המסים האמריקני הממוצע שילם בשנת 2017 כ-12 אלף דולרים - פי 16 יותר מהנשיא. טראמפ אמר בתגובה כי מדובר בחדשות כזב.

על פי סקרים אחרונים, הקרב צמוד בין השניים עם יתרון קל לביידן. נוק-אאוט בעימות יכול לשנות את התמונה, אבל יש גם תזכורת חשובה מ-2016: בשעתו קבעו הפרשנים חד-משמעית שהילרי קלינטון ניצחה בכל אחד מהעימותים, אבל הבוחרים חשבו אחרת.

הפופולריים