עשרות הרוגים בקרבות בין אזרבייג'ן לארמניה

עשרות הרוגים בקרבות בין אזרבייג'ן לארמניה
האו"ם מנסה להרגיע את הרוחות בעימות סביב חבל נגורנו קרבאך. בשני הצדדים מדווחים על פגיעות קשות אצל היריב בעימותים שפרצו אתמול בחבל המצוי בסכסוך בין המדינות. ארדואן דורש מארמניה לסיים את הכיבוש בחבל. הקרמלין: מתואמים עם טורקיה בסוגיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילים אזרים בקרבות בנגורנו-קרבאך 28.9.2020
צילום: צילום: אי.פי

העימותים בין ארמניה ואזרבייג'ן: הקרבות בין שתי המדינות על חבל נגורנו-קרבאך נמשכו גם היום (שני) כשכל צד מאשים את הצד השני בחידוש המתקפות הקטלניות שגרמו לפציעתם של עשרות. הלחימה בין הצדדים החלה אתמול בחבל המהווה מובלעת של מיעוט ארמני בתוך אזרבייג׳ן ונמצא בשליטת כוחות צבא ארמניה וכוחות הסרים למרותו מאז תום מלחמה עקובה מדם בין הצדדים ב-1994.

משרד הביטחון של אזרבייג'ן טען כי כוחות ארמניים החלו הבוקר בהפגזת העיירה טארטאר, בעוד גורמים ארמניים רשמיים כי הלחימה נמשכה לאורך כל הלילה וכי באקו יזמה צעדים התקפיים בבוקר.

באזרבייג'ן טענו הבוקר כי יותר מ-550 חיילים ארמניים נהרגו או נפצעו. בארמניה הכחישו את הדיווח. בצד הארמני דיווחו כי 200 בני אדם נפצעו בלחימה כשבצד האזרי אישרו את דבר פציעתם של 26 אזרחים.

אמש פרצו חילופי אש כבדים באיזור בין שני הצבאות. לטענת משרד ההגנה הארמני, המתקפה האזרית החלה עם הרעשה ארטילרית וירי טילים לעבר מטרות אזרחיות בחבל, כולל לראשונה זה כמה שנים לעבר הבירה סטפנקרט.

ארמניה טוענת כי הפילה שני מסוקים ושלושה כלי טיס לא מאוישים של הצבא האזרי והשמידה שלושה טנקים. אזרבייג׳ן אישרה כי מסוק אחד הופל והצירה הצליחה להשמיד 12 מערכות הגנה אוויריות של הצבא הארמני.

נשיא טורקיה ארדואן דרש היום מארמניה לסיים את הכיבוש כלשונו בחבל נגורנו-קרבאך: "ברגע שארמניה תצא מהאזור שכבשה המחוז יחזור לחיות בשקט ובהרמוניה". דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, ציין כי מוסקווה נמצאת בקשר רציף עם טורקיה בסוגיית קרבך וכי שני הצדדים מתואמים בפעולותיהם.

הפופולריים