יותר משבעה מיליון נדבקים בקורונה בארצות הברית

יותר משבעה מיליון נדבקים בקורונה בארצות הברית
מספר המתים מהנגיף במדינה - 203,775, הוא הגבוה ביותר בעולם. מניין המתים ברחבי העולם עלה ל-988,965 בני אדם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניו יורק, קורונה - 10.09.2020
צילום: צילום: אי-פי

מספר הנדבקים בנגיף קורונה בארצות הברית חצה את רף השבעה מיליון. כך על פי נתונים שפרסמה הלילה (שבת) של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. עד כה מתו מן הנגיף בארצות הברית 203,775 אמריקנים - המספר הגדול במדינה כלשהי.

מוקדי ההידבקות הנוכחיים בארצות הברית הם במערב-התיכון ובמערב: וויסקונסין, יוטה, אוקלהומה, מיסורי, קנזס, איווה, דקוטה-הדרומית ואיידהו. רבים מתושבי המדינות הללו מסרבים לעטות על פניהם מסכות.

מושל פלורידה רון דה-סאנטיס, בעל-ברית קרוב של הנשיא טראמפ, אישר אתמול לעסקים לשוב לפעילות והודיע כי המדינה לא תשבית את המשק. הדמוקרטים בפלורידה מותחים ביקורת על החלטתו ואומרים כי אף שאינם קוראים להטיל סגר מלא יש לנקוט אמצעי זהירות בסיסיים ובראשם עטיית מסכות.

מניין המתים מקורונה ברחבי העולם עומד כעת על 988,965. כמו כן, 32,566,695 בני אדם ברחבי העולם נדבקו בנגיף מפרוץ המגפה. בהודו, המדורגת שנייה בעולם במספר הנדבקים, חלו בקורונה 5,903,932 בני אדם. בברזיל שמדורגת שלישית נדבקו 4,689,613 בני אדם.

מנהל תוכניות החירום של ארגון הבריאות העולמי, מייק ראיין, אמר כי מספר המתים ברחבי העולם עשוי להכפיל עצמו לשני מיליון טרם יוכנס חיסון למחלה לשימוש נרחב. ראיין סבור כי מספר המתים אף עלול להיות גדול משני מיליון אם לא יינקטו צעדים לבלימת המגפה עד שיימצא חיסון בדוק.

הפופולריים