טראמפ הכריז: השופטת איימי קוני בארט תמונה לבית המשפט העליון

טראמפ הכריז: איימי קוני בארט תמונה לעליון
איימי קוני בארט מחזיקה בעמדות שמרניות בנושאי דת, הגירה ופיקוח על נשק. המועמד הדמוקרטי לנשיאות ביידן קרא לחברי הסנאט: אל תאשרו את המינוי לפני הבחירות. טראמפ מיעד אותה להחליף את השופטת המנוחה רות באדר גינסבורג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איימי קוני בארט, השופטת השמרנית שכנראה תתמנה לעליון
צילום: צילום: אי-פי

כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז הלילה (שבת) על מינוי השופטת איימי קוני בארט לבית המשפט העליון, במקום השופטת רות ביידר גינסבורג שהלכה לעולמה בשבוע שעבר. בארט בת ה-48, ידועה בעמדותיה השמרניות והדתיות. המועמד לנשיאות ביידן קרא לחברי הסנאט לא לאשר את המינוי לפני הבחירות שיתקיימו בנובמבר.

בארט תהיה השופטת הצעירה ביותר בהרכב בית המשפט העליון. היא קתולית מאמינה המשמשת כיום כשופטת בבית המשפט הפדרלי לערעורים. בשימוע שנערך לה לפני אישורה לתפקיד זה, נשאלה בארט על ידי הדמוקרטים אם אמונתה הדתית תשפיע על פסיקותיה והשיבה שלא. בפסיקותיה בבית המשפט לערעורים היא נחשבה למחזיקת הקו השמרני בענייני דת, הגירה ופיקוח על נשק.

עם מותה של ביידר-גינסבורג הצהיר טראמפ כי ימהר למנות לה מחליפה. בפגישה בבית הלבן עם פרקליטי מדינות ביום חמישי האחרון, אמר טראמפ כי בחירה מהירה של שופטת שמרנית חדשה לבית המשפט העליון היא חשובה, משום שלדעתו זהות המנצח בבחירות תוכרע בבית המשפט, עקב מה שכינה "ההונאה הדמוקרטית" בהצבעות בדואר.

הפופולריים