חולה ה-ALS הישראלי ברשימת המשפיעים של "טיים"

חולה ה-ALS הישראלי ברשימת המשפיעים של "טיים"
אדי ברקן, בן להורים ישראלים, נלחם על ביטוח בריאות בסיסי לאזרחי ארה"ב. הסנאטורית הדמוקרטית אליזבת וורן כתבה כי הוא נלחם מלבו ומשתמש בכל נשימה שיש לו למען הציבור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדי ברקן, חולה ALS ישראלי-אמריקני ברשימת המשפיעים של טיים
צילום: צילום: אי-פי

המגזין האמריקני היוקרתי "טיים" פרסם היום (רביעי) את רשימת 100 האנשים המשפיעים ביותר של שנת 2020. לצד שמות מוכרים כמו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב ג'ו ביידן וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נכנס לרשימה גם הפעיל החברתי הישראלי-אמריקני אדי ברקן. ברקן, בן 36, נולד להורים שהיגרו בשנות ה-70 מישראל לקליפורניה. לפני ארבע שנים כשהיה בן 32 בלבד, הוא אובחן כחולה בניוון שרירים מסוג ALS. מאז הוא משותק מהצוואר ומטה.

שער מגזין 100 המשפיעים לשנת 2020 של מגזין טיים (צילום: מתוך אתר האינטרנט הרשמי)

"על אף שהמחלה גזלה ממנו את יכולת התנועה והדיבור, ברקן משתמש בכל נשימה שיש לו כדי למנוע מחברות התרופות והביטוח לעמוד בין אזרחי ארצות הברית לבין שירותי הבריאות הבסיסיים שהם זקוקים להם", כתבה עליו הסנאטורית הדמוקרטית אליזבת וורן. וורן הוסיפה כי ברקן "נלחם מלבו, הן למען משפחתו והן למען מיליוני משפחות ברחבי ארצות הברית".

מלבד ברקן, מופיעים ברשימה גם אמנים כמו הזמרת סלינה גומז, הקומיקאית הבריטית פיבי וולר-ברידג', הצ'לן יו-יו מה והבמאי הדרום קוריאני וזוכה פרס האוסקר בונג ג'ון-הו. כמו-כן נכנסו לרשימה נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו, יושבת ראש בית הנבחרים ננסי פלוסי והמומחה הבכיר של הבית הלבן במלחמה בקורונה ד"ר אנתוני פאוצ'י.

הפופולריים