טראמפ: סין צריכה לשאת באחריות על התפשטות הקורונה

טראמפ: סין צריכה לשאת באחריות על מעשיה
בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם אמר נשיא ארה"ב בנושא מגפת קורונה כי סין הרשתה לטיסות לצאת משטחה, והממשל הסיני וארגון הבריאות העולמי, שנשלט על ידי סין, הכחישו שהנגיף עובר בין בני אדם. על הסכם בנורמליזציה בין ישראל לאמירויות ובחריין אמר הנשיא האמריקני: יש עוד מדינות שיודעות שזה טוב בשבילן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעצרת האו"ם 22.9.2020
צילום: מתוך אתר האו"ם

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף הערב (שלישי) את סין, והאשים אותה, כפי שעשה בעבר, בהתפשטות נגיף קורונה בעולם. בנאומו ביומה הראשון של העצרת הכללית ה-75 של האו"ם, אמר טראמפ כי "העולם צריך לתת לסין לשאת באחריות על מעשיה".

עוד אמר הנשיא האמריקני: "סין הרשתה לטיסות לצאת משטחה ולהשפיע את העולם. הממשל הסיני וארגון הבריאות העולמי, שנשלט על ידי סין, הכחישו שהנגיף עובר בין בני אדם, ואמרו שהנגיף לא עובר מאנשים בלי סימפטומים. אנחנו נפיץ חיסון, נביס את הנגיף ונתחיל בעידן חדש של שגשוג ושיתוף פעולה".

"בתוך שלוש שנים בנינו את הכלכלה הכי חזקה בהיסטוריה. הצבא שלנו התפתח, והשקענו מיליארדי דולרים בצבא שלנו. אנחנו מתקנים עשורים של עוולות מצד סין".

טראמפ התייחס בנאומו להסכם הנורליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין, שנחתם לפני שבוע בבית הלבן. "השגנו התקדמות יוצאת דופן בשני הסכמים במזרח התיכון עם ישראל, בחריין ואיחוד האמירויות, שחתמו על הסכם היסטורי. יש עוד מדינות שמגיעות ויודעות שזה טוב בשבילן", אמר נשיא ארצות הברית והוסיף: "ההסכמים הללו הם שחר חדש במזרח התיכון. השגנו תוצאות אחרות באמצעות מעשים אחרים. בקרוב יהיו עוד הסכמי שלום, ומעולם לא הייתי אופטימי כל כך עבור האזור".

לפני נאומו של טראמפ אמרה שגרירת ארצות הברית לאו"ם קלי קראפט באותו נושא כי ארצות הברית מזמינה את הפלסטינים להצטרף לתהליך השלום.

בנוגע לאיראן אמר טראמפ: "פרשנו מההסכם הגרעין האיום עם איראן, והפסקנו לממן את הספונסרית הגדולה של הטרור". הנשיא האמריקני הוסיף: "אנחנו חזקים עכשיו יותר מבעבר, הנשק שלנו משוכלל יותר כמו שלא היה מעולם בעבר, ואני מתפלל לאלוהים שלא נצטרך להשתמש בו".

שגריר סין באו"ם השיב לטראמפ: "סין שוללת את כל האישומים חסרי הבסיס שמוטחות בה. סין תומכת באו"ם שישחק את תפקידו המרכזי בקהילה הבינלאומית".

הפופולריים