סקר בארה"ב: 67% מהיהודים תומכים בג'ו ביידן

סקר בארה"ב: 67% מהיהודים תומכים בג'ו ביידן
לפי נתוני "מכון הבחירות היהודי", 30% בלבד מהנשאלים אמרו שיצביעו לטראמפ, 46% סומכים יותר על המועמד הדמוקרטי בסוגיות הקשורות ליחסי ישראל-ארצות הברית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגן נשיא ארה"ב לשעבר ג'ו ביידן ב"סופר טיוזדיי" 03.03.20
צילום: צילום: אי-פי

סקר חדש שפורסם הלילה (שלישי) בארצות הברית מלמד כי רוב של יהודים תומך במועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן ומתנגד לנשיא דונלד טראמפ. על פי סקר שערך "Jewish Electorate Institute", יותר משני שלישים (67%) מהנשאלים אמרו שהם מתנגדים לדרכו של טראמפ ושיצביעו לביידן, 30% תמכו בדרכו של הנשיא המכהן ואמרו שיצביעו לו. 

אמריקה בוחרת - כל הפרטים על המירוץ לבית הלבן

בעניין הקשרים בין וושינגטון לירושלים אמרו 46% מהנשאלים שהם סומכים יותר על ביידן בעניין זה לעומת 32% מהנשאלים שציינו שהם סומכים על טראמפ. תוצאות אלה עולות בקנה אחד עם דפוסי ההצבעה של יהודי ארצות הברית בבחירות הקודמות ולאורך השנים. הסקר נערך בין 7-2 בספטמבר, והשתתפו בו 810 נשאלים יהודים. 

בתחילת השבוע תקף בחריפות מנהל התקשורת לשעבר בבית הלבן, אנתוני סקרמוצ'י, את הנשיא טראמפ בריאיון לכאן רשת ב ואמר: "אנחנו חייבים לסלק אותו ועלינו לתת לג'ו ביידן הזדמנות לתקן הרבה מהבעיות שיצר הנשיא טראמפ. הוא הפך את ארצות הברית למדינה ענייה, למדינה חלשה יותר ולמדינה חולה יותר". עוד הזהיר סקרמוצ'י בריאיון לערן סיקורל מפני יחסים קרובים מדי בין ישראל לטראמפ, שהופך אותה לטענתו ל"כדורגל פוליטי".

הפופולריים