דיווח: איראן שקלה להתנקש בשגרירת ארה"ב בדרום אפריקה

דיווח: איראן שקלה להתנקש בשגרירת ארה"ב
אתר "פוליטיקו" דיווח מפי גורמים אמריקנים כי הניסיון להתנקש בשגרירה בדרום אפריקה לאנה מארקס, נעשה כנקמה על הריגתו של קאסם סולימאני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לאנה מארקס שגרירת ארה"ב בדרום אפריקה, 11.05.20
צילום: צילום: אי-פי

איראן שקלה להתנקש בשגרירת ארצות הברית בדרום אפריקה כנקמה על חיסולו של מפקד כוח קודס לשעבר קאסם סולימאני, כך דיווח הלילה (שני) האתר "פוליטיקו" מפי גורמים אמריקנים.

הגורמים ציינו כי המודיעין האמריקני הזהיר את השגרירה, לאנה מארקס, כי ישנה מזימה לפגוע בה. לפי הדיווח, גורמי המודיעין מודעים מאז האביב לאיום כללי כלפי השגרירה, אולם בשבועות האחרונים האיומים הפכו מוחשיים יותר.

בחודש יוני, השלטונות בטהרן מסרו כי אזרח איראני שהורשע בריגול לטובת ה-CIA יוצא להורג. הוא הואשם במסירת מידע לגבי מיקומו של סולימאני. כתב של ה-BBC בשפה הערבית דיווח כי המרגל היה איש כוח קודס ששירת גם בסוריה לצידו של סולימאני.

סולימאני חוסל בחודש ינואר בנמל התעופה הבין לאומי בבגדאד, יחד עם סגן מפקד ארגון הגג של המיליציות השיעיות הפרו איראניות, אבו מהדי אל-מוהנדיס, ואחראי על הקשרים והפרוטוקולים במיליציות מוחמד רידא אל-ג'אברי. החיסול של סולימאני התרחש זמן קצר אחרי שנחת בנמל התעופה, משלחת של בכירי המיליציות השיעיות הפרו איראניות באה לקבל את פניו אחרי שהגיע מסוריה.

הפופולריים