טראמפ: ביידן לא מאמין בארצנו - הוא לא יכול להנהיג

טראמפ: ביידן לא מאמין בארצנו
נשיא ארה"ב תקף את יריבו בבחירות לנשיאות ואמר כי "המטורפים של השמאל הקיצוני, שתומכים בביידן, שורפים דגלים ושרים 'אמריקה מעולם לא הייתה נהדרת'". בעצרת בחירות בנבאדה הלילה, טען טראמפ כי הדמוקרטים מנסים לרמות בבחירות באמצעות שליחת 80 מיליון טפסי הצבעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קבע הבוקר (ראשון) כי המועמד של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ג'ו ביידן לא יכול להנהיג את המדינה משום שהוא אינו מאמין בה. "בכינוס שלהם הם תיארו את אמריקה כמרושעת שייעודה הוא אבדון וייאוש. המטורפים של השמאל הקיצוני, שתומכים בביידן, שורפים דגלים ושרים 'אמריקה מעולם לא הייתה נהדרת'", כתב הנשיא בחשבון הטוויטר שלו.

בריאיון ששודר בערוץ "פוקס ניוז", התייחס טראמפ למגפת קורונה ואמר כי "הדמוקרטים מעוניינים בהמשך הסגר מסיבות פוליטיות". הנשיא אמר כי המוחים בהפגנות Black Lives Matter הם אנרכיסטים ומסיתים "שממומנים על ידי אחרים". 

בעצרת בחירות בנבאדה שנערכה הלילה, טען טראמפ כי הדמוקרטים מנסים לרמות בבחירות באמצעות שליחת 80 מיליון טפסי הצבעה. הנשיא תקף גם את התקשורת ואמר כי מדובר ב"קבוצה הרמאית ביותר שחווה מימי חייו" והגדיר אותה כ"בעיה הגדולה ביותר" שיש כרגע לארצות הברית. 

הנשיא טראמפ נשאל בריאיון על המועמדות שלו לפרס נובל לשלום בעקבות ההסכמים בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין, וציין כיצד הממשל שלו מוביל לשלום במזרח התיכון, כשהוא מציין שהשבוע ייערך הטקס לכינון היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות, "בניגוד לממשל אובמה שהביא את הסכם הגרעין עם איראן". כשנשאל כיצד יתכונן לעימותים מול ביידן, כינה את יריבו לא קוהרנטי, וטען שביידן לא מסוגל להשלים משפט. טראמפ חזר על טענתו כי שמע שייתכן שביידן לוקח סמים כדי לשפר את ביצועיו לקראת העימותים.

בהקלטה שפורסמה ברשת סי-אן-אן ביום רביעי, נשמע טראמפ כשהוא אומר שנגיף קורונה מסוכן, מועבר באוויר, מדבק מאוד וקטלני הרבה יותר משפעת רגילה. ההקלטה בוצעה במסגרת ריאיון שהעניק טראמפ לספרו של עיתונאי הוושינגטון פוסט בוב וודוורד, מחושפי פרשת ווטרגייט שהובילה להתפטרות נשיא ארצות הברית לשעבר ריצ'רד ניקסון. את הדבריו אמר טראמפ ב-7 בפברואר, שבועות לפני מקרה המוות הראשון מהנגיף בארצות הברית.

בסדרת ריאיונות שביצע עם וודוורד בחודשים פברואר-מארס, חשף טראמפ כי הופתע מהמידע שקיבל על אודות הנגיף, בין היתר שמדובר בנגיף קטלני פי חמישה יותר משפעת. בריאיון נוסף שביצע עם וודוורד ב-19 במארס, לאחר התפרצות הנגיף בארצות הברית, הודה טראמפ כי בחר להמעיט בחומרת הנגיף כדי לא ליצור פאניקה בציבור.

דבריו של טראמפ בהקלטות שונים לחלוטין מאמירותיו בחודשים האחרונים מאז התפרץ הנגיף בארצות הברית. בריאיון ששודר בחודש שעבר, התעקש טראמפ שמצב התפרצות הנגיף באמריקה טוב יותר מכל מקום בעולם. טראמפ אף הציג שורה של שקפים שלטענתו מוכיחים זאת.

הפופולריים