טראמפ הוקלט כשהוא מודה כי הקורונה מסוכנת - בניגוד להצהרותיו הציבוריות

בניגוד להצהרותיו - טראמפ הודה: הקורונה מסוכנת
בריאיון שהעניק בראשית פברואר אמר הנשיא כי הנגיף קטלני פי חמישה משפעת • לאחר התפרצות הנגיף בארצות הברית, הודה כי בחר להמעיט בחומרת הנגיף כדי לא ליצור פאניקה בציבור •
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה, דונלד טראמפ עוטה לראשונה מסכה על פניו, 11.07.20
צילום: צילום: אי-פי

בהקלטה חדשה שפורסמה הערב (רביעי) רשת סי-אן-אן, נשמע הנשיא דונלד טראמפ אומר כי נגיף קורונה מסוכן, מועבר באוויר, מדבק מאוד וקטלני הרבה יותר משפעת רגילה. ההקלטה בוצעה במסגרת ריאיון שהעניק טראמפ לספרו של עיתונאי הוושינגטון פוסט בוב וודוורד, מחושפי פרשת ווטרגייט שהובילה להתפטרות נשיא ארצות הברית לשעבר ריצ'רד ניקסון. את הדבריו אמר טראמפ ב-7 בפברואר, שבועות לפני מקרה המוות הראשון מהנגיף בארצות הברית.

בסדרת ריאיונות שביצע עם וודוורד בחודשים פברואר-מארס, חשף טראמפ כי הופתע מהמידע שקיבל על אודות הנגיף, בין היתר שמדובר בנגיף קטלני פי חמישה יותר משפעת. בריאיון נוסף שביצע עם וודוורד ב-19 במארס, לאחר התפרצות הנגיף בארצות הברית, הודה טראמפ כי בחר להמעיט בחומרת הנגיף כדי לא ליצור פאניקה בציבור.

דבריו של טראמפ בהקלטות שונים לחלוטין מאמירותיו בחודשים האחרונים מאז התפרץ הנגיף בארצות הברית. בריאיון ששודר בחודש שעבר, התעקש טראמפ שמצב התפרצות הנגיף באמריקה טוב יותר מכל מקום בעולם. טראמפ אף הציג שורה של שקפים שלטענתו מוכיחים זאת.

מהבית הלבן מסרו כי "הנשיא לא הונה את העם האמריקאי. הוא הבהיר כי הוא לא רוצה כאוס. ימים לאחר הדיון עם בוב הוא אמר 'אני רוצה שהם יישארו רגועים'. הנשיא עושה מה שמנהיגים עושים - מקרין רוגע והחלטיות. הנשיא מעולם לא שיקר לעם בנוגע לקורונה. ארה"ב הטילה הגבלת נסיעה לווהאן הרבה לפני שהיו מקרים בארה"ב".

הפופולריים