ניסוי לקורונה הושהה בשל חשש לתופעת לוואי חמורה

מחשש לתופעת לוואי חמורה: ניסוי לקורונה הושהה
יצרנית התרופות אסטרה-זניקה המפתחת עם חוקרי אוניברסיטת אוקספורד את החיסון השהו את הניסויים, דובר מטעם החברה מסר כי "מדובר בהליך ביקורת שגרתי" • הגבלות יתחילו גם בבריטניה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
וירוס, חיסון, נגיף, קורונה, מבחנה
צילום: צילום: אי-פי

יצרנית התרופות אסטרה-זניקה המפתחת עם חוקרי אוניברסיטת אוקספורד את החיסון המבטיח לקורונה השהתה הלילה (רביעי) את הניסויים בחיסון לאחר שעלה חשש לקיומה של תופעת לווי חמורה בנסיינים שקיבלו את החיסון. כך דיווח אתר חדשות הבריאות סטאט ניוז.

דובר מטעם החברה מסר כי "הליך ביקורת שגרתי גרם להשהיית מתן החיסונים כדי לאפשר בחינה של נתוני בטיחות הנסיינים". סטאט ניוז מסרה כי מהותה של תופעת הלוואי לא נמסרה, ואולם האדם שאצלו התגלתה תופעת הלוואי צפוי להחלים.

בתוך כך, בבריטניה תיאסר מיום שני התקהלות של יותר משישה בני אדם עקב עלייה בתחלואת הקורונה. ההוראה החדשה תהיה תקפה גם בבתים פרטיים, חללים סגורים ופתוחים כאחד. מי שיפר אותה יהיה צפוי לקנס. האיסור לא יהיה בתוקף בעבור צורכי עבודה ומוסדות החינוך, חתונות, לוויות ואירועי ספורט מאורגנים. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון צפוי לפרט במהלך היום את התקנה בעניין.

בברזיל מתו ביממה החולפת 504 חולי קורונה. מפרוץ המגפה מתו בברזיל מקורונה יותר מ-127 אלף בני אדם. אתמול נדבקו בברזיל 14,279 בני אדם ומספר הנדבקים הכללי במדינה עומד על כ-4.1 מיליון. במדינת ויקטוריה שבאוסטרליה אובחנו ביממה החולפת 76 נדבקים חדשים. 11 חולים מתו. יום קודם לכן נדבקו 55 ומתו שמונה.

הפופולריים