דנמרק שוקלת לאסור ברית מילה, הקהילה היהודית במדינה זועמת

דנמרק שוקלת לאסור ברית מילה לא רפואית
הפרלמנט בדנמרק ידון בהצעת חוק לאיסור ברית מילה לא רפואית • ראש הקהילה היהודית במדינה: "מדובר באיום הגדול ביותר עלינו מאז מלחמת העולם השנייה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ברית מילה, ירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הפרלמנט בדנמרק צפוי להצביע על הצעת חוק לאיסור ברית מילה לא רפואית במדינה. הדיון בנושא ייערך במושב הקרוב, לאחר שהוצע על ידי אמיל אמיצבול בילה, שר הפנים לשעבר ומנהיג המפלגה השמאלית במדינה. "אני לא חושב שלחתוך ילדים קטנים צריך להיות חוקי בגלל טקס דתי", אמר אמיצבול בילה.

הצעת החוק מעוררת סערה בקרב הקהילה היהודית הדנית, המונה כיום כ-7,000 יהודים. ראש הקהילה במדינה, הנרי גולדשטיין, אמר בתגובה כי מדובר ב"איום הגדול ביותר על יהודי המדינה מאז מלחמת העולם השנייה".

בשנים האחרונות עלה נושא ברית המילה לכותרות בממלכה הסקנדינבית, סביב השאלה אם מדובר בהליך בעל יתרונות מבחינה רפואית או שמדובר בצעד שלא תורם לתינוק ואף מסכן אותו. רשות הבריאות והתרופות הדנית ערכה מחקר בנושא בשנת 2013, שתוצאותיו לא הצליחו להוכיח כי לברית המילה אכן יש יתרונות רפואיים. מסיבה זו מסרו ראשי רשות הבריאות כי אינם יכולים לפרסם המלצה לביצוע ברית מילה לתועלת רפואית, אך כי מצד שני, אינם רואים סיבה לאסור בחקיקה את קיום המנהג, שכן לא התגלה במחקר סיכון חריג בכך.

הפופולריים