רוסיה: "הגז בו הורעל נבאלני יוצר במערב"

רוסיה: "הגז בו הורעל נבאלני יוצר במערב"
במוסקווה הגיבו בתקיפות לאפשרות של הטלת סנקציות על המדינה בשל הפגיעה באיש האופוזיציה. שר החוץ לברור: "העברנו פנייה רשמית לגרמניה ולא נעננו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלכסיי נבאלני שותה מכוס
צילום: מהרשת

רוסיה מגבירה את הרטוריקה אנטי מערבית לנוכח איומי נאט"ו להטיל עיצומים על מוסקווה בשל מעורבות הקרמלין, כביכול, בהרעלתו של איש האוזפוזיציה אלכסיי נבאלני. ברוסיה טוענים כעת כי הגז "נוביצ'וק" בו הורעל לכאורה נבאלני יוצר על ידי מדענים מערביים. בהודעה של משרד החוץ במוסקווה נקבע היום (שבת): "לאלו שטוענים שהחומרים המכונים במערב 'נוביצ'וק' מיוצרים אצלנו, אנו רוצים להזכיר שבתהליך הייצור שלהם השתתפו מדינות מערביות רבות השותפות בברית נאט"ו".
שר החוץ הרוסי סרגיי לברור שיגר אמש מסר מרגיע למערב ואמר: "אין לנו מה להסתיר בנוגע לנבאלני. ברגע שהוא חש ברע על המטוס נעשו מאמצים להנחית אותו והוענק לו טיפול רפואי. ברגע שנתקבלה בקשה להעביר אותו לגרמניה נעשו פעולות מהירות כדי שזה אכן יקרה".
בנוגע להאשמות כלפי רוסיה אמר לברוב: "כל מה שקורה עכשיו מזכיר תסריטים ישנים לפיהם נשמעות האשמות כלפינו ואיש לא טורח להעביר לנו שום מידע בעניין. הגברת אנגלה מרקל כבר יומיים טוענת שנבאלני הורעל ואני שואל האם היא מתכוון להורות לפקידים שלה לספק תשובה לפנייה רשמית שהעבירה לה רוסיה"?
כזכור, השבוע קבעה ממשלת גרמניה כי אלכסיי נבאלני הורעל לפני טיסת פנים ברוסיה. איש האופוזיציה אושפז תחילה בעיר אומסק שבה נחת המטוס בו חש ברע. בהמשך הוא הועבר לקבלת טיפול גרמניה. על פי הרופאים הוא עדיין נמצא בתרדמת אך לא נשקפת סכנה מיידית לחייו.

הפופולריים