ניו יורק: שבעה שוטרים שתועדו חונקים למוות גבר שחור הושעו מתפקידם

ניו יורק: 7 שוטרים שחנקו למוות גבר שחור הושעו
ראש עיריית רוצ'סטר גינתה את התנהגותם ואמרה כי מדובר במעשה על רקע גזעני. בתיעוד שפורסם נראים השוטרים מניחים שק על פניו של דניאל פרוד ומצמידים את ראשו לקרקע במשך יותר משתי דקות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד חניקתו של דניאל פרוד, מארס 2020
צילום: צילום: אי-פי

ראש עיריית רוצ'סטר שבמדינת ניו-יורק השעתה הלילה (שישי) מתפקידם שבעה שוטרים שהיו מעורבים במותו של דניאל פְּרוּד, גבר שחור שנחנק במהלך מעצרו בחודש מארס. ראש העירייה לאבלי וורן גינתה את התנהגות השוטרים ואמרה כי מדובר במעשה על רקע גזעני.

בסרטון שתיעד את האירוע ופורסם שלשום, נראים שוטרים מצמידים את פרוד לקרקע וחונקים אותו למוות. פרוד סבל מבעיות נפשיות ומעצרו החל לאחר שאחיו הזעיק את השוטרים. הוא נאזק בעודו שוכב על הרצפה, לאחר מכן השוטרים הניחו שק על פניו ודחפו את ראשו לכיוון הרצפה במשך יותר משתי דקות. פרוד צעק לשוטרים להוריד מפניו את הכיסוי ואמר: "אתם מנסים להרוג אותי". הוא מת כעבור שבוע.

מדוח נתיחת המוות נקבע כי מותו נגרם בצורה מכוונת מחנק. פרסום הסרטון גרם לזעם בעיר ולפרוץ מחאות ועימותים בין המשטרה למפגינים. אחיו של פרוד סיפר: "הוא היה חסר הגנה, ערום על הרצפה. המשטרה אזקה אותו. כמה אחים עוד צריכים למות כדי שהחברה תבין שעלינו להפסיק?".

הפופולריים