כוננות מוגברת באומן: 500 שוטרים נפרסו בעיר

כוננות מוגברת באומן: 500 שוטרים נפרסו בעיר
בימים האחרונים התרחשו בעיר כמה עימותים בין תושבים לבין חסידי ברסלב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אומן
צילום: מהפייסבוק

כוננות מוגברת באומן:  המשטרה האוקראינית הודיעה היום (רביעי) כי 500 שוטרים נפרסו ברחבי העיר על מנת למנוע תקריות בין התושבים המקומיים לבין חסידי ברסלב שהגיעו לחגוג את ראש השנה.

בשבוע האחרון אירעו כמה אירועים אלימים בין הצדדים כשבין היתר חסידים שהגיעו לעיר התקבלו בקללות ובקריאות "החוצה". בתחילת השבוע הותקף בחנות בעיר החסיד ונגרם נזק לפניו. המשטרה המקומית חוקרת את הפרשה ופתחה תיק פלילי בגין "חוליגניות".

בהודעה רשמית של מפקד משטרת אומן נאמר: "אנו מוכנים להבטיח את הסדר הציבורי, יש לנו את כל האמצעים הטכנולוגיים לכך. מה שחשוב  הוא שכל הצדדים יגלו איפוק ויאפשרו את קיום חגיגות ראש השנה תוך מגבלות הקורונה".  

בתוך כך, צוות שגרירות ישראל באוקראינה בראשות השגריר יואל ליאון ביקר היום באומן. במהלך הביקור התקיימו פגישות מושל המחוז, ראשי העיר, נציגי המשטרה, בתי החולים וארגוני החירום באומן. כמו כן, התקיימה פגישה עם ראשי חסידות ברסלב בעיר.

השגריר יואל ליאון אמר בתום הביקור: "אנו רואים חשיבות בקיום מפגש עם השלטונות בעיר אומן, על מנת לתאם את הפעילות של כלל הגופים בעיר. ביקשתי מהרשויות בעיר לטפל בנחישות  באירועי האנטישמיות ולמצות את הדין עם התוקפים של משה טנזר".

הפופולריים