תחקיר באזפיד: סין הקימה מאות מחנות ריכוז לדיכוי האויגורים

תחקיר: סין הקימה מאות מחנות ריכוז לאויגורים
אתר החדשות חשף תצלומי לוויין רבים המתעדים את מחנות הריכוז שהקים המשטר בסין בשנתיים האחרונות. 268 מחנות הוקמו, רובם מסוגלים להכיל עד עשרת אלפים אסירים. הקונסוליה הסינית בניו-יורק: "שקר חסר ביסוס"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילומי אוויר של מחנות ריכוז של אויגורים בסין 27.08.20
צילום:

אלפי צילומי לוויין שפרסם היום (חמישי) אתר התקשורת האמריקני "באזפיד" חופשים כי המשטר בסין בנה בשנתיים האחרונות מאות מחנות ריכוז לדיכוי המיעוט האויגורי. על פי הפרסום הוקמו 268 מחנות ריכוז ומאסר חדשים כחלק מדיכוי בני המיעוט המוסלמי השוכן במערב המדינה.

מחנה ריכוז במחוז שינג'יאנג, כפי שנחשף בתצלומי הלוויין

עוד התגלה כי מחנה ריכוז נבנה סמוך לכל מרכז אוכלוסין במחוז שינג'יאנג, בו שוכנים בני המיעוט. חלק מאותם מחנות מסוגלים להכיל עד עשרת אלפים בני אדם. את התחקיר ביצע האתר באמצעות תצלומי לוויין, שימוש במנוע החיפוש Baidu המשמש כמקבילה הסינית למנוע החיפוש גוגל. בנוסף נעשתה חקירה של יעדי איכון בג'י-פי-אס. כמו כן, על אף טענת הרשויות כי מי שנשלח למחנות הם בעלי דעות קיצוניות, מקורות מסרו לאתר כי מרבית האסירים אינם חשודים בדבר.

בתגובה לפרסום התחקיר מסרה הקונסוליה הסינית בניו-יורק כי "מדובר בשקר חסר ביסוס". עוד נמסר כי "מדובר במחנות חינוך, אימון ותגבור ההכרה בחוק וסדר".

הפופולריים