פומפאו נשא נאום מירושלים, מלניה שיבחה את בעלה

פומפאו נשא נאום מירושלים, מלניה שיבחה את בעלה
ראש ועדת המשנה לפיקוח על ענייני חוץ בבית הנבחרים שיגר מכתב למשרד החות ובו דרש לבדוק אם החלטת שר החוץ לשאת נאום פוליטי בזמן נסיעה רשמית היא חוקית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האמריקני מייק פומפאו נואם בוועידה הרפובליקנית מירושלים 26.08.20
צילום: צילום: רויטרס

בחירות 2020 בארצות הברית: בנאום לוועידת המפלגה הרפובליקנית שהוקלט מירושלים, שר החוץ האמריקני מייק פומפאו שיבח את הנשיא דונלד טראמפ על שהעביר את שגרירות ארצות הברית ל"עיר האלוהית ירושלים". עוד אמר פומפאו: "נכדינו ילמדו על הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות בספרי ההיסטוריה".

במפלגה הדמוקרטית זעמו על כך שפומפאו נשא את נאומו מירושלים. ראש ועדת המשנה לפיקוח על ענייני חוץ בבית הנבחרים, חואקין קסטרו, טען במכתב ששיגר לסגן שר החוץ, סטיבן ביגון, כי ההחלטה של שר החוץ לשאת נאום פוליטי בזמן נסיעה רשמית היא חסרת תקדים וייתכן שאף לא חוקית. הוא דרש לקבל תשובות בנוגע לפן החוק והמנהלי בגינם נשא פומפאו את נאומו מירושלים.

הלילה נערך הערב השני של הוועידה הרפובליקנית לקראת הבחירות לנשיאות. מלבד נאום של שר החוץ פומפאו, שהוקלט מראש, נאמה הגברת הראשונה מלניה טראמפ, וניסתה להציע נחמה לאנשים שחלו בנגיף קורונה. "אני יודעת שאנשים רבים חרדים וחלקם מרגישים חסרי אונים. אני רוצה שתדעו שאתם לא לבד", אמרה. "הממשל של בעלי לא יפסיק להילחם עד שיהיה טיפול יעיל או חיסון שיעמוד לרשות כולם. דונלד לא ינוח עד שיעשה ככל יכולתו כדי לדאוג לכולם".

שניים מילדיו של הנשיא נאמו גם כן. הבת, טיפאני טראמפ, שיבחה את מדיניות אביהּ בצמיחת הכלכלה והאשימה את התקשורת וחברות הטכנולוגיה בצנזור דעות שמרניות. הבן, אריק טראמפ, שיבח גם כן את פועלו של אביו ואמר כי ניצחונו של היריב ג'ו ביידן בבחירות תשחק לידי אויביה ויריביה של ארצות הברית.

הפופולריים