מספר המתים מקורונה בעולם חצה את ה־800 אלף

מספר המתים מקורונה בעולם חצה את ה־800 אלף
יותר ממחצית המתים בעולם אזרחי ארבע מדינות: ארצות הברית, ברזיל, מקסיקו והודו • ארצות הברית סגרה אתמול את מקצת הנתיבים במעברי הגבול עם מקסיקו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסכת קורונה, מסכה, קורונה, מסכות, נגיף קורונה
צילום: צילום: גטי אימג'ס

מניין המתים מקורונה ברחבי העולם חצה היום (שבת) את ה־800 אלף, ומספר הנדבקים הגיע ליותר מ־23 מיליון. מספר המתים הגדול ביותר נרשם באזור אמריקה הלטינית והקריביים - כמעט 250 אלף. יותר ממחצית המתים בעולם אזרחי ארבע מדינות: ארצות הברית, ברזיל, מקסיקו והודו.

בתוך כך, בהודו שוב נרשם זינוק במספר היומי של נדבקים חדשים – כמעט 70 אלף הודים אובחנו חולים ביממה החולפת. בכך הגיע לכמעט שלושה מיליון מספרם של אזרחי הודו שנדבקו בנגיף קורונה מאז אובחן החולה הראשון במדינה לפני כשבעה חודשים. כ־2.2 מיליון מהחולים החלימו. מניין המתים מתקרב ל־56 אלף. שלטונות הודו הצליחו לשטח את העקומה בבירה ניו דלהי ובמרכז העסקים של הודו - העיר מומבאי - אך בשבועיים האחרונים נרשם גידול ניכר במספר החולים בדרום המדינה.

במקסיקו אובחנו ביממה האחרונה כמעט 6,000 חולי קורונה חדשים. 504 מתו. עד כה נדבקו בנגיף במקסיקו כמעט 550 אלף בני אדם. מספר המתים מתקרב ־60 אלף. ארצות הברית סגרה אתמול את מקצת הנתיבים במעברי הגבול עם מקסיקו והגבירה את הבדיקות כדי למנוע כניסת חולים לתחומה. ביקורים לא חיוניים בארצות הברית נאסרו כבר בחודש מארס אבל אזרחים אמריקנים ותושבים קבועים עדיין הורשו להיכנס לַמדינה ממקסיקו. הצעדים החדשים נועדו לצמצם גם את הנסיעות הלא חיוניות של האזרחים האלה. הם יצטרכו מעתה לשקול בדעתם אם כדאי להם להמתין שעות במעברי הגבול בטקסס, באריזונה ובקליפורניה בשל החמרת הבדיקות.

קוריאה הדרומית הודיעה על הגבלות חדשות שייכנסו לתוקפן הלילה בחצות בשל העלייה במספר הנדבקים והחשש מגל שני. מדובר, בין השאר, בצמצום התקהלויות ובסגירת חופי רחצה ואירועי ספורט. אתמול אובחנו בקוריאה הדרומית כ־330 חולים חדשים – המספר הגבוה ביותר מתחילת חודש מארס.

הפופולריים