מנהיג האופוזיציה הרוסי שהורעל נחת בגרמניה

מנהיג האופוזיציה הרוסי שהורעל נחת בגרמניה
אלכסיי נבלני שנמצא בתרדמת אחרי שסבל מהרעלה הוצא מבית החולים שבו שהה. גרמניה הסכימה להעניק לו מקלט. ראש הארגון שמימן את הטסת נבאלני לגרמניה: "מצבו של נבאלני מדאיג מאוד״
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלכסיי נבאלני שותה מכוס
צילום: מהרשת

מנהיג האופוזיציה ברוסיה, אלכסיי נבלני, שנחשד כי הורעל ומאושפז במצב קשה, הוטס הבוקר (שבת) לגרמניה, מבית החולים בו אושפז בעיר אומסק שבסיביר. נבלני שרוי בתרדמת מלאכותית, ומצבו קשה אך יציב. ג׳אקה ביזילז׳, שעומד בראש הארגון שמימן את הטסת נבאלני לגרמניה, אמר עם נחיתת המטוס שמצבו של נבאלני ״מדאיג מאוד״.

רעייתו של נבלני פנתה אתמול במכתב לנשיא ולדימיר פוטין בבקשה לאפשר את הטסתו של בעלה לטיפול רפואי בגרמניה. בפנייתה לפוטין כתבה יוליה נבלניה: "יש לנו את כל האמצעים כדי להטיס את אלכסיי לטיפול שהוא כה זקוק לו. אני פונה אלייך באופן רשמי בדרישה שתורה על העברתו המיידית של אלכסיי נבאלני לגרמניה".

יש לציין כי מקורות רשמיים בגרמניה אישרו כי המדינה מוכנה לקלוט את נבלני באחד ממתקניה הרפואיים. במהלך היום מסרו הרופאים שמטפלים בנבלני בעיר אומסק כמה גרסאות לגבי מצבו, ועדיין אין כל ודאות בנוגע לנסיבות שהובילו לאשפוזו.

על פי ההערכות, מנהיג האופוזיציה הורעל באמצעות תה אותו שתה בשדה התעופה לפני טיסת פנים בעיר טומסק. עוד לפני שהפנייה של רעיית נבלני לפוטין פורסמה, הגיב דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב לאפשרות של טיפול באיש האופוזיציה בחו"ל: "אם הרופאים המטפלים ימליצו על כך, אין שום מניעה שזה יקרה. אין כאן שום צורך בביורוקרטיה מיותרת".

הפופולריים