ארה"ב הגישה בקשה רשמית לאו"ם להשיב את הסנקציות על איראן

ארה"ב ביקשה רשמית להשיב את הסנקציות על איראן
לטענת האמריקנים, איראן הפרה את הסכם הגרעין; צרפת, בריטניה וגרמניה מתנגדות להטלת הסנקציות • שר החוץ אשכנזי: אנו קוראים לקהילה הבין־לאומית לתמוך ביוזמה האמריקנית ולהחזיר למערכת הבין־לאומית את היציבות הנשענת על ציות מלא להחלטות מועצת הביטחון • ראש הממשלה נתניהו: על מדינות אחראיות לתמוך בארה"ב בחתירה לפתרון אמיתי שימנע מאיראן נשק גרעיני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מועצת הביטחון של האו"ם
צילום: צילום: AP

ארצות הברית הגישה היום (חמישי) בקשה רשמית לאו"ם להשיב את הסנקציות על איראן, זאת משום שאיראן הפרה את הסכם הגרעין. ישראל בירכה את ההחלטה האמריקנית ואמרה כי מדובר בצעד הכרחי "נוכח הכישלון של מועצת הביטחון להאריך את אמברגו האמל״ח על איראן בשבוע שעבר". צרפת, בריטניה וגרמניה מתנגדות להטלת הסנקציות על איראן, כך הודיעו בהצהרה משותפת.

שר החוץ גבי אשכנזי אמר בתגובה: "ארצות הברית והנשיא טראמפ נטלו על עצמם את המנהיגות והאחריות להחזיר את הביטחון והיציבות אל מול האיום הגדול ביותר הנשקף להם – איראן ושאיפותיה הגרעיניות והאזוריות. על כך נתונה להם תודתה והערכתה של ישראל ואנו בטוחים גם של שותפותיה ובעלות בריתה האחרות במזרח התיכון".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הקליט הודעה בשפה האנגלית, בה הוא בירך את הממשל האמריקני על הצעדים ואמר: "על מדינות אחראיות לתמוך בארה"ב בחתירה לפתרון אמיתי שימנע מאיראן נשק גרעיני. ישראל ניצבת בגאווה ובנחישות לצד ארצות הברית, כפי שעושות ממשלות ברחבי המזרח התיכון שהתנגדו להסכם הגרעין בשקט וכעת הן תומכות פומבית בהחזרת הסנקציות".

"זו החלטה חשובה ואמיצה של הממשל האמריקני שמטרתה להחזיר את הסדר והחוק למערכת הבין־לאומית לאחר הפרות חוזרות ונשנות של איראן את ההסכמים עליהם חתמה, הבאות לידי ביטוי, בין היתר, בחימוש ארגוני טרור בכל המזרח התיכון. הפרותיה של איראן החלו מיום אימוץ החלטה 2231 ונמשכות ללא מפרע גם היום. אנו קוראים לקהילה הבין־לאומית לתמוך ביוזמה האמריקנית ולהחזיר למערכת הבין־לאומית את היציבות הנשענת על ציות מלא להחלטות מועצת הביטחון".

הפופולריים