ביידן נבחר למועמד הדמוקרטי לנשיאות; קלינטון: מה טראמפ יעשה עם עוד 4 שנים? ינהג בבריונות

רשמית: ביידן נבחר למועמד הדמוקרטי לנשיאות
הנשיא לשעבר תקף את הנשיא המכהן בוועידת המפלגה הדמוקרטית: "הכחשה, הסחת דעת והרס עובדים מצויין אם אתה מנסה לבדר ולשלהב. אבל במשברים אמיתיים, זה קורס כמו מגדל קלפים" • הוועידה מינתה רשמית את ג'ו ביידן למועמד לנשיאות ארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן ואשתו אחרי שנבחר בוועידה הדמוקרטית, 19.08.2020
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון תקף הלילה (רביעי), ביומה השני של ועידת המפלגה הדמוקרטית, את הנשיא המכהן דונלד טראמפ. "כל האומה יודעת שמה שטראמפ יעשה עם עוד ארבע שנים בבית הלבן זה לנהוג בבריונות וזילזול", ציין קלינטון. הנשיא לשעבר טען כי טראמפ מבזבז את זמנו בצפייה בטלווזיה ופעילות ברשתות החברתיות והוסיף: "הכחשה, הסחת דעת והרס עובדים מצויין אם אתה מנסה לבדר ולשלהב. אבל במשברים אמיתיים, זה קורס כמו מגדל קלפים". 

בד בבד, ג׳ו ביידן נבחר הלילה רשמית למועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית. ביומה השני של הוועידה, הודיעה כל מדינה רשמית על תוצאות הבחירות המקדימות שלה, ובספירה הכללית זכה ביידן, כצפוי במינוי, ברוב גדול של 3,558 צירים לעומת 1,151 צירים לברני סאנדרס.


ביידן ורעייתו הלילה (צילום: אי-פי)

רעייתו של המועמד הדמוקרטי, ג'יל ביידן, הייתה הנואמת המרכזית הלילה בוועידה. בנאום שנשאה בשידור חי מבית ספר התיכון בדליוור, ושבוים על ידי במאיות, היא סיפרה את סיפורה כאשתו השנייה של גבר אלמן, אב לשני בנים שאיבדו את אמם ואחותם בתאונת דרכים. "איך את מאחה פצעים של משפחה שבורה? כמו שאת מאחה את פצעיה של אומה - עם אהבה, הבנה ומעשים קטנים של טוב לב", אמרה בין היתר.

בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית במדינת וויאומינג ניצחה מירב בן דוד, פרופסורית לאקולוגיה ממוצא ישראלי. בן דוד תתמודד מטעם המפלגה הדמוקרטית על מושב בסנאט מטעם המדינה, אך סיכוייה בבחירות הכלליות לא נחשבים לגבוהים, שכן היא נוטה לרוב לבחור במועמדים רפובליקנים.

אתמול נשאה דברים בוועידה הגברת הראשונה לשעבר מישל אובמה. היא שיבחה את ביידן, ששימש בעבר כסגנו של בעלה, ודחקה באמריקנים להצביע לו. ״אם אתם חושבים שהדברים אינם יכולים להיות גרועים יותר, תאמינו לי שהם יהיו אם לא נצביע בבחירות האלה". אובמה הוסיפה "אם יש לנו תקווה שאפשר לשים סוף לכאוס הזה, עלינו להצביע לג'ו ביידן כאילו חיינו תלויים בזה״.

הפופולריים