הבחירות בבלארוס | לוקאשנקו: "נאט"ו מרכזת כוחות בגבול עם ליטא"

נשיא בלארוס: "נאט"ו מרכזת כוח בגבול עם ליטא"
הנשיא נאם בפני תומכיו במינסק על רקע המחאה נגדו: "האופוזיציה תמשיך לצאת מהחורים. שקט לא יהיה". לאחר מכן קיים לוקאשנקו שיחה נוספת עם ולדימיר פוטין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלכסנדר לוקאשנקו, נשיא בלארוס
צילום: צילום: איי פיי

נמשכת המתיחות בבלארוס: תומכיו ומתנגדיו של הנשיא אלכסנדר לוקאשנקו קיימו היום (ראשון) עצרות ענק במינסק הבירה. לוקאשנקו עצמו התייצב בפני תומכיו ונשא נאום תקיף שבו האשים את נאט"ו בהתערבות בענייניה הפנימיים של ארצו. כזכור, המהומות בבלארוס פרצו לאחר הבחירות בשבוע שעבר בהן ניצח לוקאשנקו רשמית אך גורמי אופוזיציה טוענים לזיוף נרחב של התוצאות.

לוקאשנקו פנה לתומכיו ואמר: "הם (האופוזיציה) לא ייתנו לנו שקט. הם ייצאו מהחורים שלהם כמו עכברים בלילה בשביל לפגוע בנו. הם מונהגים על ידי זרים. הזרים האלו הם מפעילי הבובות והבובות לא מבינות את זה". על האלימות שהפעילו השוטרים כלפי המפגינים בשבוע האחרון אמר נשיא בלארוס: "אז מה? לא היינו צריכים להפעיל כוח? אם לא היינו עושים זאת – לא הייתם פה היום. אם זה לא היה קורה, הם היו קורעים והורסים לנו את המדינה".

לאחר מכן הכריז לוקאשנקו כי בידיו מידע מוצק על כך שנאט"ו מרכזת כוחות בגבול בלארוס בליטא. הדברים זכו להכחשה גורפת ונזעמת של שר החוץ הליטאי לינאס לנקאביצ'וס שכינה את לוקאשנקו "הנשיא לשעבר" והוסיף כי הוא "משקר במצח נחושה". לאחר מכן דווח כי לוקאשנקו קיים שיחה נוספת, שנייה בתוך יומיים עם נשיא רוסיה פוטין בה "נדונו הלחצים החיצוניים המופעלים על המדינה".

הפופולריים