נשיא בלארוס לאזרחים: "אל תוציאו את האף לרחוב"

נשיא בלארוס לאזרחים: "אל תוציאו את האף לרחוב"
אלכסנדר לוקאשנקו שלח מסר מאיים על רקע המחאה המתרחבת נגדו: "כוחות זרים פועלים נגדנו. המתקפה על בלארוס כבר החלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שב"ס עונה 2
צילום: פרומו

נשיא בלארוס אלכסנדר לוקאשנקו שלח הערב (שישי) מסר מאיים לאזרחי ארצו על רקע המחאות הנרחבות נגדו במדינה. "אל תוציאו את האף שלכם לרחוב. תבינו שמשתמשים בכך כבשר תותחים", כך הכריז לוקאשנקו בנאום תוקפני.

המחאות נגד הנשיא המכונה "הדיקטטור האחרון באירופה" פרצו על רקע הבחירות שנערכו השבוע במדינה. לוקאשנקו אמנם זכה על פי הספירה הרשמית ב-80 אחוזים מהקולות אך גורמי אופוזיציה וגורמים מערביים מעריכים כי התוצאות זוייפו לטובתו.

לוקאשנקו מנגד טוען כי כוחות זרים מנסים להפיל אותו ולכן מנסים לערער את היציבות במדינה. לוקאשנקו המשיך ואמר בפנייה שלו לעם: "כבר הגיעו לפה כל מיני אנשים מפולין, הולנד ואוקראינה. גם הליברלים מרוסיה, החבר'ה של נבאלניי (מתנגדו של פוטין) כבר כאן. למעשה המתקפה נגד בלארוס כבר החלה". מוקדם יותר היום הדף לוקאשנקו שמועות שנפוצו באינטרנט לפיהן נמלט מהמדינה. 

המחאות נגד לוקאשנקו, השולט בבלארוס מאז 1994, נמשכות זה היום החמישי. היום הצטרפו למאבק פועלים בכמה מפעלים מרכזיים במדינה. הפועלים הכריזו על שביתה, יצאו לרחובות וקראו "לך הביתה". מוקדם יותר השבוע התפטרו כמה מגישים מרכזיים בטלוויזיה הבלארוסית במחאה על האלימות שהופעלה נגד המפגינים.

הפופולריים