המועמד לנשיאות ארה"ב ג'ו ביידן בחר סגנית: הסנאטורית קמלה האריס

הסגנית של ביידן: הסנאטורית קמלה האריס
האריס מקורבת לאיפא״ק, ונחשבת לקול בטוח בהצבעות על חקיקה שנוגעת לישראל. היא תומכת בפתרון שתי המדינות, אבל מתנגדת להפעלת לחץ על ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן והסנאטורית קמלה האריס
צילום: צילום: אי-פי

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית ג'ו ביידן הודיע הלילה (שלישי) על הבחירה בסנאטורית קמלה האריס לסגניתו. האריס הגיבה להחלטה: "ג'ו ביידן יכול לאחד את האמריקנים כי הוא הקדיש את חייו למלחמה למעננו. זהו כבוד גדול להצטרף אליו, אעשה כל שניתן כדי להפוך אותו לנשיא".

מטעם אנשי הקמפיין של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נמסר: "היא תזנח את עקרונותיה ותנסה להסתיר את הרקורד שלה כתובעת כללית, כדי לפייס את הקיצונים במפלגה הדמוקרטית״. נשיא ארצות הברית הגיב גם כן ואמר שהוא מופתע מההחלטה. לדבריו, "האריס חסרת כישורים ולא הרשימה במהלך הבחירות המקדימות לנשיאות של המפלגה הדמוקרטית שבהן התמודדה". עוד הוסיף טראמפ כי בשימוע של שופט בית המשפט העליון בראט קבאנו, התנהגה "בצורה מרושעת וחסרת כבוד" כלפיו. 

האריס, בת ה-55, בת לאם שהגיעה כדי להשלים לימודיה כרופאה וחוקרת, ולאב ממוצא ג׳מייקני פרופסור לכלכלה, מחשיבה עצמה שחורה, אבל גם הודית ואמריקנית. נשואה לדאג אמהוף – עורך דין יהודי שגדל בברוקלין ויש לו שתי בנות מנישואיו הקודמים. זו הפעם השלישית שאישה מועמדת לסגנית נשיא מטעם מפלגה גדולה. קדמו לה שרה פיילין וג׳רלדין פרארו, שתיהן הפסידו.

כתובעת כללית נחשבה לקשוחה, תמכה בענישה כבדה, התנגדה לשחרור אסירים המוני ולביטול עונש המוות, למרות אי תמיכה בו. מאז דעותיה השתנו והיא כיום תומכת יותר ברפורמה במערכת הענישה, אבל פעולותיה כתובעת הפכו אותה לבעייתית מבחינת הקהילה האפריקנית-אמריקנית. היא נחשבת לבעלת עמדות מרכזיות. לא הייתה בעמדה פוליטית בתקופת מלחמת עיראק, והיא תומכת בקו תקיף כלפי רוסיה, וקוריאה הצפונית.

הזווית הישראלית: היא מקורבת לאיפא״ק, נחשבת לקול בטוח בהצבעות על חקיקה שנוגעת לישראל, ונפגשה עם נתניהו וישראלים רבים. מתנגדת לגרעין האיראני, אבל תומכת בהסכם הגרעין ובהשגת הסכם חדש. היא תומכת בפתרון שתי המדינות, אבל מתנגדת להפעלת לחץ על ישראל. כמו כן, היא התנגדה לחקיקה שתהפוך תמיכה בחרם על ישראל לעבירה פלילית.

הפופולריים