טראמפ הודיע: ארה"ב תשלח ציוד רפואי ומזון לביירות

טראמפ הודיע: ארה"ב תשלח סיוע לביירות
נשיא ארצות הברית שוחח עם נשיא לבנון והודיע לו כי שלושה מסוקים המכילים ציוד רפואי, מזון ומים בדרכם למדינתו. נוסף לכך, טראמפ ישתתף בשיחת ועידה המיועדת לגייס תרומות למען לבנון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ופצועים מהפיצוץ בנמל ביירות
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע הלילה (שבת) כי שוחח עם נשיא לבנון מישל עוון ומסר לו כי שלושה מסוקים המכילים ציוד רפואי, מזון ומים בדרכם למדינתו. עוד ציין טראמפ כי צוותים רפואיים וטכניים יגיעו לסייע גם כן בהמשך. נוסף לכך, הנשיא מסר כי ישתתף ביום ראשון בשיחת ועידה המיועדת לגייס תרומות למען לבנון, יחד עם נשיא צרפת עמנואל מקרון.

בפיצוץ שהתרחש בנמל ביירות לפני ארבעה ימים נהרגו לפחות 154 בני אדם, וכ-5,000 נפצעו. מאות אלפים נותרו בלא קורת גג. נשיא לבנון הודה אמש כי כבר לפני שלושה שבועות שמע על מאגר האמוניום החנקתי בנמל, והורה לגופי הביטחון "לעשות את הדרוש" כלשונו. עם זאת, טען עוון כי יכול להיות שהפיצוץ נגרם מפצצה או מטיל. 

אתמול טען מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בנאום בלבנון כי עשו לארגון הטרור עוול, כשאמרו שיש לו מחסן טילים או נשק בנמל ביירות. "אין לנו שם נשק. אין לנו שם רובה או כדור. אין לנו שם כלום", הבהיר. עוד הוסיף נסראללה כי יש בשורות חיזבאללה הרוגים ופצועים בעקבות האסון. 

בתוך כך, בריאיון לאתר האינטרנט הסעודי "אילאף", טען שר הביטחון לשעבר משה יעלון כי מקור הפיצוץ שאירע בנמל ביירות הוא בפיצוץ מחסן נשק של חיזבאללה, שהיה סמוך למחסנים בהם הוחזק האמוניום החנקתי. לדבריו "חיזבאללה שולט בנמל ושום דבר לא עובר בו ללא הסכמתו".

הפופולריים