גופי מודיעין אמריקניים: סין ואיראן פועלות נגד טראמפ

גופי מודיעין: סין ואיראן פועלות נגד טראמפ
מסמך של גופי המודיעין חשף כי במקביל, רוסיה פועלת נגד ג'ו ביידן כי היא רואה בו "אנטי-רוסי" • מנהל מרכז הביטחון וסוכנויות הריגול האמריקני: "לשחקנים זרים רבים יש העדפה למנצח בבחירות הקרובות, והם הביעו זאת במגוון של הצהרות גלויות ופרטיות" • טראמפ: כל המדינות הללו רוצות את בחירתו של ביידן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנשיא דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

מסמך של גופי המודיעין האמריקניים חשף הערב (שישי) כי סין ואיראן פועלות להפחית את התמיכה בנשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ, ובמקביל רוסיה פועלת נגד ג׳ו ביידן. מנהל מרכז הביטחון וסוכנויות הריגול האמריקני, וויליאם איוואנינה, פרסם הצהרה ובה נכתב: ״לשחקנים זרים רבים יש העדפה למנצח בבחירות הקרובות, והם הביעו זאת במגוון של הצהרות גלויות ופרטיות״.

עוד נכתב בהצהרה כי סין רואה בטראמפ ״בלתי צפוי״ והביקורת נגדו עולה בהתאם לעמדות שלו הקשורות להתפרצות הקורונה, הונג קונג וטיקטוק. איראן רואה בכהונה שנייה של טראמפ סכנה למשטר, ותשתמש בהשפעה שלה ברשתות כדי להפיץ מידע שגוי במערכת הבחירות.

בב בבד, ההערכות של המודיעין האמריקני הן שרוסיה, שנטען כי פעלה נגד הילרי קלינטון בבחירות ב-2016, רואה בביידן חלק מהתבססות אנטי-רוסית, ותשתמש ברשתות החברתיות ובטלוויזיה כדי להכשיל את מועמדותו. בהצהרה הזאת טוען איוואנינה שההערכות של סוכנויות המודיעין אינן פוליטיות, וששני המועמדים וגם חברי קונגרס עודכנו על האיומים הללו.

טראמפ דחה את ההערכה שרוסיה מתערבת בבחירות לטובתו ואילו סין ואיראן פועלות לבחירתו של ביידן, וטען כי כל המדינות הללו רוצות בנצחונו של המועמד הדמוקרטי. עוד אמר הנשיא כי איראן מעוניינת להגיע להסכם עם ארצות הברית, אבל ממתינה עד לאחר הבחירות מכיוון שהיא ״מעדיפה לעשות עסקה עם ג׳ו ביידן״, לדבריו. במסיבת עתונאים שערך טראמפ באתר הגולף שבבעלותו בניו ג׳רזי, אמר הנשיא אמריקני כי אחרי שינצח בבחירות הוא יגיע ״מהר מאוד״ לעסקה עם איראן וקוריאה הצפונית.

הפופולריים