גרמניה: כ-17 אלף הפגינו בברלין נגד הגבלות הקורונה

גרמניה: כ-17 אלף הפגינו נגד הגבלות הקורונה
המחאה התקיימה ללא עטיית מסכות או שמירה על מרחק; שיא במספר הנדבקים היומי בהודו, פולין והפיליפינים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנרצח בשועפט מחמוד אבו חדיר, אוגוסט 2020
צילום:

כ-17 אלף בני אדם הפגינו היום (שבת) בברלין שבגרמניה נגד הגבלות הקורונה שהוטלו על ציבור בסיסמה "יום החופש-סוף המגפה". מארגני ההפגנה, שכללה גם פעילי ימין קיצוני, הודיעו על סיומה אחרי שהתברר כי המוחים לא עוטים מסכות על פניהם ואינם שומרים על מרחק. בבירה הגרמנית התקיימו כמה הפגנות נוספות. 

בין השאר הונפו בהפגנה המרכזית שלטים שנכתב עליהם: ״אנחנו הגל השני״. רשויות הבריאות בגרמניה אמרו כי ביממה החולפת אובחנו במדינה כמעט 1,000 נשאים חדשים של הנגיף. 

בספרד, חבל קטלוניה ממשיך להיות המוקד העיקרי של התפרצות הקורונה במדינה עם 1,367 מקרי הידבקות חדשים ביממה האחרונה. ראשי מחוזות ברחבי ספרד נענו להמלצת הממשלה והכריזו על איסור התקהלות של יותר מ-15 בני אדם במקומות סגורים ופתוחים.

ביפן אובחנו 1,520 נדבקים חדשים, רובם בבירה טוקיו שרשמה שיא חדש עם יותר מ-400 מקרי הידבקות חדשים. בפולין נרשם שיא יומי נוסף, השלישי ברציפות, עם 658 מקרי הידבקות חדשים. בהודו נרשם גם כן שיא יומי מתחילת המגפה עם 57 אלף נדבקים חדשים בקורונה. בפיליפינים נרשמו כמעט 5,000 מאובחנים חדשים בקורונה ביממה - שיא במדינה. עשרות רופאים, אחיות וחברי צוותים רפואיים פרסמו מכתב ששלחו לנשיא רודריגו דוטרטה בקריאה שיחמיר את ההגבלות על הציבור.

בקוריאה הדרומית, המשטרה עצרה את ראש הכנסייה שכ-5,000 מחברי קהילתו נדבקו בקורונה, בחשד להסתרת מידע מהחוקרים האפידימיולוגיים. לין מאן הי נחשב כמי שהביא לפרוץ המגפה במדינה.

הפופולריים