שבעה חודשים לאחר פרוץ המגפה: וייטנאם דיווחה על שני מתים ראשונים מקורונה

וייטנאם: שני מקרי מוות ראשונים מקורונה
לפי הודעת הרשויות במדינה המתים הם גברים בני 70 ו-61, לשניהם היו מחלות רקע. בווייטנאם חיים 95 מיליון בני אדם, ועד כה אובחנו בה כ-550 נשאי קורונה • בארה"ב דווח על 1,453 נפטרים מהנגיף - שיא יומי מאז חודש מאי • יותר מ-52 אלף נדבקים חדשים בברזיל ביממה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופטת פרידמן פלדמן וחבר הכנסת קרעי
צילום: צילום: דוברות הרשות השופטת, יונתן זינדל, פלאש 90

התפשטות קורונה בעולם: שבעה חודשים לאחר פרוץ מגפת הקורונה, וייטנאם דיווחה הלילה (שבת) על שני מתים ראשונים מהנגיף. מדובר בגבר כבן 70 מהעיר הוי אן ובאדם נוסף בן 61. לפי ההודעה, לשניהם היו מחלות רקע. בווייטנאם חיים 95 מיליון בני אדם. עד כה אובחנו בה כ-550 נשאי קורונה.

שלא כמו מדינות אחרות, וייטנאם נקטה צעדי מנע לפני שאובחן אצלה הנשא הראשון. היא סגרה את גבולותיה כמעט לכל הנוסעים מלבד לאזרחים שבים. כל מי שנכנס אליה נדרש לשהות בבידוד במתקן ממשלתי למשך 14 יום ולעבור בדיקות רפואיות.

בארצות הברית מתו מקורונה ביממה האחרונה 1,453 בני אדם, המספר היומי הגבוה ביותר מאז סוף חודש מאי. מניין המתים בארצות הברית מפרוץ המגפה הוא יותר מ-153 אלף. מניין הנדבקים - יותר מארבעה מיליון וחצי בני אדם.

בתוך כך, בברזיל דיווחו הלילה על 52,383 נדבקים חדשים בקורונה ביממה האחרונה, ועל 1,212 מקרי מוות מהנגיף. בכך מספר הנדבקים במדינה עומד על יותר מ-2.6 מיליון ומניין המתים על יותר מ-92 אלף. הנשיא הברזילאי, ז'איר בולסונארו, שהחלים מקורונה, אמר כי בסופו של דבר כמעט כולם יידבקו בנגיף. "יש להתמודד עם זה ואין מה לפחד". בולסונארו אמר לעיתונאים כי צר לו על המתים במגפה אך בני אדם מתים בכל יום ומסיבות רבות. "אלה החיים", אמר הנשיא. 

מקסיקו הפכה הלילה למדינה עם מספר המתים השלישי הכי גבוה מהנגיף. ביממה האחרונה נוספו 688 מתים, ובכך מניין מקרי המוות עומד על 46,688. כמו כן, ביממה האחרונה נדבקו 8,458 בני אדם - שיא יומי של נדבקים. מספר ההידבקויות הכולל עומד על יותר מ-424 אלף.

הפופולריים