קוריאה הצפונית: חשד למקרה ראשון של תחלואה בנגיף קורונה

קוריאה הצפונית: חשד למקרה ראשון של קורונה

סוכנות הידיעות הממשלתית דיווחה כי מדובר באדם שערק לקוריאה הדרומית לפני שלוש שנים, וחזר דרך מעבר הגבול שבוע שעבר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר מנדטים 06.08.20 – גושים
צילום:

מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, כינס ישיבת חירום לאחר שעלה שאדם שערק לקוריאה הדרומית לפני שלוש שנים, חזר דרך מעבר הגבול המבוצר המחלק את שתי הקוריאות עם תסמינים שהצביעו כי חלה בקורונה. קים הכריז על מצב חירום והטיל סגר על עיר הגבול קייסונג, לדבריו מדובר ב"מצב קריטי בו ניתן לומר כי הנגיף האכזרי נכנס למדינה".

במידה והוא ימצא חיובי לנגיף, יהיה זה המקרה הראשון שאושר רשמית על ידי הרשויות, אשר אמרו עד כה כי איש מאזרחי המדינה לא נדבק בנגיף. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הממשלתית, מדובר בגבר שחצה את הגבול באופן לא חוקי ב-19 ביולי. בדיווח נאמר כי "התוצאה לא ודאית, בוצעו כמה בדיקות כמו גם בדיקות דם". הוא הוכנס לסגר, ועובר תשאול כדי להכין רשימה של כל מי שבא עמו במגע. קוריאה הצפונית קיבלה אלפי ערכות לבדיקת קורונה מרוסיה וממדינות אחרות, והטילה סגרים על גבולותיה. אלפי אנשים במדינה היו תחת הסגר, אך לאחרונה חלו הקלות בהגבלות.

בשבועות האחרונים פיונגיאנג גם פתחה בקמפיין שמתח ביקורת על עריקים לקוריאה הדרומית וכינה אותם כ"חלאות אנושיות". קים הורה לחקור את היחידות הצבאיות לאורך הגבול בנקודות החשודות כי דרכן עבר העריק, על מנת "לנקוט עונש חמור ולנקוט בצעדים נחוצים".

הפופולריים