בכיר איראני: הפיצוץ בנתנז - כתוצאה מחבלה במערכת ההגנה

בכיר איראני: הפיצוץ בנתנז - כתוצאה מחבלה
חבר במועצה לביטחון לאומי של הפרלמנט האיראני ציין כי המקור לפיצוץ הוא "חבלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתוך עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי
צילום: כאן

חבר במועצה לביטחון לאומי של הפרלמנט האיראני, ג'וואד קארימי קודוסי, ציין הערב (רביעי) כי המקור לפיצוץ בנתנז הוא "חבלה", שנגרמה מ"הפרות של מערכת הביטחון וההגנה". לפני כשבועיים אמר דובר ממשלת איראן, עלי רביעי, שהדיווחים על כך שישראל היא שעומדת מאחורי הפיצוץ בנתנז הם תעמולה ומלחמה פסיכולוגית.

"זיהינו את מרבית הפגיעות הפנימיות כתוצאה מהפיצוץ", הוסיף קודוסי. לטענתו, האפשרות לפיה חפץ שנפל מבחוץ הוא שגרם לפיצוץ היא "כמעט ובלתי אפשרית", ובמקביל - הוא גם שלל את האפשרות של הטמעת חפץ פנימי.

דיוויד אולברייט, אנליסט בכיר, נשיא מכון ISIS ולשעבר בכיר בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית אמר לכאן חדשות ביום הפיצוץ כי "לא סביר שאירעה סתם תקלה במחסן בנתנז ושזאת התוצאה, אלא יש סיכוי יותר מסביר שמדובר בחבלה". אולברייט הוסיף כי המחסן עצמו משמש להרכבת צנטרופוגות, ולא אמורים להיות בו חומרים דליקים.

ביום ראשון דיווחו כלי תקשורת באיראן על פיצוץ בתחנת כוח בעיר איספהאן שבמרכז המדינה. האירוע הזה מצטרף לשורה של פיצוצים המסתוריים שאירעו באתרים רגישים באיראן בשבועות האחרונים, ובהם מתקן הגרעין בנתנז, מתקן גז באזור העיר פרצ'ין ותחנת כוח בדרום מערב המדינה.

 

הפופולריים