מה קורה כשאזרחים חושבים שהממשלה פועלת נגדם?

מה קורה כשאזרחים חושבים שהממשלה פועלת נגדם?
סרביה כמשל - כך ניצחו המפגינים והמהומות והביאו לסיום הסגר במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משבר קורונה, מהומות על אמצעי הסגר בבלגרד, סרביה, 08.07.20
צילום: צילום: אי-פי

בזמן האחרון עוד ועוד מדינות חוזרות אחורה ‫לסגרים ומגבלות בגלל הקורונה. ‫עכשיו בואו ותראו מה יכול לקרות ‫כשאזרחים חושבים שהממשלה שלהם ‫פועלת נגדם. כבר יותר משבוע שסרביה בוערת. ‫כמעט בכל ערב ‫אלפי אזרחים יוצאים לרחובות. ‫הם רוצים שהממשלה והנשיא אלכסנדר ווצ'יץ' ‫ילכו הביתה.

‫הסיפור הזה התחיל אחרי שהנשיא רצה להכניס את בלגרד ‫לסגר בגלל הקורונה. ‫בחודש האחרון מאובחנים בסרביה ‫בכל יום מאות נדבקים חדשים, ‫ובבתי החולים מסבירים שעוד מעט, ‫ממש עוד מעט, ‫כבר לא יישארו להם מיטות.

‫העניין הוא שלחלק מהציבור הסרבי ‫פשוט נמאס. ‫הם מתוסכלים מהחנק הכלכלי ‫וממש לא רוצים ‫לחזור ולשבת בבית בלי פרנסה.

‫בשבוע שעבר המפגינים ניצחו. ‫הפוליטיקאים נכנעו ‫והחליטו לבטל את הסגר, ‫בתקווה שאם יוטלו ‫מגבלות פחות נוקשות ‫הציבור יתרצה.

‫טעות. ‫מתברר שהסגר היה רק הטריגר. ‫המפגינים טוענים שהממשלה אשמה ‫בהתפרצות הקורונה. ‫הרי היא זו שהחליטה לפני חודש ‫לשחרר את המדינה ‫ולתת לאנשים לעשות ‫מה שהם רוצים. ‫מסעדות, ברים, כנסיות, ‫אפילו כדורגל.

‫המבקרים של השלטון אומרים ‫שהתזמון של הסרת המגבלות לא היה מקרי. ‫הנשיא בחר לעשות את זה ‫רגע לפני הבחירות, ‫כדי לנסות ולחזק ‫את האחיזה שלו בשלטון.

‫בימים האחרונים האלימות נרגעה, ‫אבל גם עכשיו כמעט בכל ערב ‫אלפי אנשים כובשים את הרחובות ‫ומפרים את התקנות החדשות. ‫אחרי שכבר ניצחו פעם אחת ‫לא נראה שיש להם כוונה ‫לתת למישהו להשתיק אותם.

הפופולריים