ג'ו ביידן: על פי דוחות מודיעין, רוסיה וסין מנסות להתערב בבחירות בארה"ב

ביידן: רוסיה וסין מנסות להתערב בבחירות בארה"ב
בערב התרמה שערך אמר המועמד הדמוקרטי לנשיאות כי שתי יריבותיה של ארה"ב מעוניינות לגרום לאמריקנים לאבד אמון בתוצאות הבחירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב ג'ו ביידן מדבר על מגיפת קורונה באירוע בווילמינגטון, 08.05.20
צילום: צילום: רויטרס

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית, ג'ו ביידן, אמר היום (שבת) כי על פי דוחות מודיעין שקיבל, רוסיה וסין מנסות להתערב בבחירות שייערכו בעוד כשלושה חודשים וחצי. בערב התרמה שערך אמר ביידן כי שתי יריבותיה של ארצות הברית מעוניינות לגרום לאמריקנים לאבד אמון בתוצאות הבחירות. גופי המודיעין בארצות הברית קבעו בעבר כי רוסיה התערבה בבחירות לנשיאות לפני ארבע שנים לטובתו של דונלד טראמפ. הנשיא האמריקני דחה את הקביעה הזו ואמר כי מדובר בחדשות כזב אך חזר בו לאחר מכן.

בספטמבר אשתקד דיווח עיתון ה"וושינגטון פוסט" כי טראמפ אמר לשני בכירים רוסים בפגישה בחדר הסגלגל ב־2017 כי אינו מודאג מהתערבות רוסית בבחירות - זאת, משום ש"ארצות הברית עשתה זאת במקומות אחרים בעבר". לפי הדיווח, אותם בכירים הם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ושגריר רוסיה בארצות הברית לשעבר סרגיי קיסליאק.

בתוך כך, בחודש מאי האחרון התייחס ביידן לנושא הסיפוח הישראלי, ואמר כי הוא לא תומך בו. בשיחה סגורה עם תורמים יהודים הוסיף ביידן: "הסיפוח בישראל יחנוק את הסיכוי לשלום". עוד אמר המועמד הדמוקרטי כי הוא יחדש את הסיוע לפלסטינים ויחזור להסכם הגרעין עם איראן, אם האיראנים יחזרו לקיים את סעיפי ההסכם בעצמם. 

ביידן הסביר את דבריו ואמר כי לדעתו צעד חד צדדי "יפגע במטרה של שתי המדינות", וכי אין לארצות הברית הצדקה למנף סיוע צבאי, "רק בשביל 'לכסות את הגב של ישראל'". לדבריו, ישראל צריכה להפסיק עם איומי הסיפוח, ולעצור את הפעילות בהתנחלויות.

הפופולריים