בריטניה, ארה"ב וקנדה: מתקפות סייבר רוסיות מחבלות בניסיון למצוא חיסון

האם רוסיה מחבלת במאמץ למצוא חיסון לקורונה?
בריטניה, ארה"ב וקנדה מאשימות: רוסיה מפעילה מתקפות סייבר על מעבדות ומכוני מחקר בעוסקים במציאת חיסון. מרכז הסייבר הלאומי של בריטניה הפנה אצבע מאשימה כלפי ארגון סייבר רוסי בשם "APT29", בטענה שהוא מנסה להדליף נתונים מחקריים וממצאים מפיתוח החיסון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, 13.07.20
צילום: צילום מסך

בריטניה, ארצות הברית וקנדה הודיעו היום (חמישי) כי הן מאשימות את רוסיה בהפעלת מתקפות סייבר על מעבדות ומכוני מחקר העוסקים במציאות חיסון לנגיף קורונה. מרכז הסייבר הלאומי של בריטניה הפנה אצבע מאשימה כלפי ארגון סייבר רוסי בשם "APT29", בטענה שהוא מנסה להדליף נתונים מחקריים וממצאים מפיתוח החיסון.

משרד החוץ הבריטי פרסם הודעה רשמית בנושא, ובה נכתב כי "הממלכה המאוחדת קוראת לסיום מתקפת הסייבר חסרת האחריות של שירותי המודיעין הרוסיים, שאספו מידע על פיתוח חיסונים לקורונה. אנו בטוחים ב-95% שמדובר באגון הסייבר הרוסי 'APT29'". ממשלות בריטניה וארצות הברית הזהירו עוד בחודש מאי מפני מתקפות סייבר מצד מדינות, שמטרתן השגת מידע אודות פיתוח חיסונים ברחבי העולם.

מוקדם יותר הודיע משרד החוץ הבריטי כי בידי הממשלה בממלכה המאוחדת ראיות, שחושפות ניסיונות התערבות רוסית במערכת הבחירות בבריטניה בדצמבר האחרון. בין השאר, נמצא כי רוסיה שמה ידיה על מסמכים ממשלתיים חסויים, ובהם מסמך על הסכם הסחר המתגבש בין ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. אותו מסמך הוצג על-ידי מנהיגה לשעבר של מפלגת הלייבור, ג'רמי קורבין, בזמן הבחירות. פוליטיקאי בכיר ברוסיה אמר שההאשמות על התערבות בבחירות הן ״נונסנס אנטי רוסי״, שמזיקות ליחסים בין המדינות.

הפופולריים