שוב: שיא נדבקים יומי חדש בקורונה בארצות הברית

שוב: שיא נדבקים יומי חדש בקורונה בארצות הברית
כ-67,600 בני אדם אובחנו ביממה החולפת כחולים בנגיף במדינה. שבוע לאחר שהודיע כי נדבק בנגיף, נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו הודיע כי שוב נמצא חיובי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה, בוסטון, ארצות הברית, 11.07.20
צילום: צילום: אי-פי

בארצות הברית נרשם הלילה (חמישי) שיא יומי חדש של נדבקים בקורונה. לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס 67,417 בני אדם אובחנו ביממה החולפת כחולים בנגיף. בכך עלה מניין הנדבקים בארצות הברית ליותר מ-3.6 מיליון בני אדם. מספר המתים מהנגיף במדינה עלה ליותר מ-140 אלף איש.

כשבוע לאחר שהודיע כי נדבק בקורונה, אמר הלילה נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו כי בדיקת קורונה נוספת שעבר התקבלה כחיובית. בולסונארו שב ואמר כי השתמש בהמלצת רופאו בתרופה הידרוקסיכלורוקווין וכי למחרת הרגיש יותר טוב. "איני יודע אם זה מקרה או לא, לי זה עזר", אמר בולסונארו.

בתוך כך, משרד הבריאות בברזיל הודיע הלילה כי ביממה האחרונה אובחנו במדינה 39,924 נדבקים חדשים בקורונה. בכך עלה מספר הנדבקים בנגיף במדינה ל-1,996,748 בני אדם. 1,233 בני אדם מתו ביממה האחרונה בברזיל מקורונה. מניין המתים הכולל מהנגיף במדינה עלה ל-75,366 בני אדם.

אתמול פורסם על תוצאות ראשונות חיוביות לחיסון לנגיף קורונה שפיתחה חברת מודרנה בארצות הברית ומכון הבריאות הלאומי האמריקני. על פי "ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין" החיסון שנבדק על קבוצת מתנדבים קטנה עבר את השלב הראשון בבדיקה, הצליח להגביר את התגובה החיסונית של הגוף וגרם לתופעות לוואי קלות בלבד. כעת יעבור הניסוי לשלב הבא, שבו הוא יינתן לכ-30 אלף בני אדם.

הפופולריים