"אמא, אני אוהב אותך": נחשף התמלול המלא ממעצרו והריגתו של ג'ורג' פלויד

"אמא אני אוהב אותך": תמלול הריגת ג'ורג' פלויד
מהתמלול עולה שפלויד אמר יותר מ-20 פעם כי הוא "לא יכול לנשום", בעת שהשוטר הנאשם ברצח, דרק שובין, דרך על צווארו. בתגובה לקריאות של פלויד, ענה לו שובין: "נדרשת כמות רצינית של חמצן כדי להמשיך לדבר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סרטון המעצר של ההרוג במיניאפוליס
צילום: סרטון המעצר של ההרוג במיניאפוליס

יותר מחודש אחרי הריגתו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר במיניאפוליס, שהציתה גל מחאה עולמי בהובלת תנועת "Black Lives Matter", הלילה (חמישי) פורסם התמלול המלא של המעצר של פלויד ושל הדקות שקדמו למותו. התמלול נחשף כחלק מתיק ההגנה של אחד מהשוטרים המעורבים באירוע, תומס ליין.

מהתמלול עולה שפלויד אמר יותר מ-20 פעם כי הוא "לא יכול לנשום", בעת שהשוטר הנאשם ברצח פלויד, דרק שובין, דרך על צווארו. בתגובה לקריאות של פלויד, ענה לו שובין: "נדרשת כמות רצינית של חמצן כדי להמשיך לדבר".

בהמשך האירוע, לפני שאיבד את הכרתו, פלויד בכה על אמו המנוחה וילדיו: "אמא, אני אוהב אותך. תגידי לילדים שאני אוהב אותם. אני מת". התמלול גם מבהיר שפלויד אכן ניסה לשתף פעולה עם השוטרים בעת מעצרו, ואמר להם כי הוא לא מרגיש טוב: "הבטן שלי כואבת, הצוואר שלי כואב, הכול כואב לי. אני צריך מים בבקשה". בהמשך התחנן שלא יכניסו אותו לתוך הניידת, כי הוא קלסטרופובי.

עוד חושף התמלול שיחה בין השוטרים המעורבים באירוע, אחרי שפלויד כבר איבד את הכרתו. כשאזרח שנכח במקום שאל את אחד השוטרים: "הוא לא נושם עכשיו, אתה חושב שזה קול?", השוטרים ניסו להרגיש את הדופק של פלויד. אחד מהם שאל: "יש לו דופק בכלל?", ודרק שובין המשיך להישען כל הזמן הזה עם הברך על צווארו של פלויד.

הפופולריים