מארגני החרם נגד פייסבוק נפגשו עם צוקרברג

מארגני החרם נגד פייסבוק נפגשו עם צוקרברג
בתום פגישה עם מנכ"ל החברה, אמרו בכירים כי צוקרברג לא הראה מחויבות לפעולה • המארגנים דרשו, בין היתר, לספק מענה אנושי למשתמשים הסובלים מהטרדות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייסד פייסבוק מארק צוקרברג
צילום: -

מארגני חרם המפרסמים נגד פייסבוק נפגשו הלילה (רביעי) עם מנכ"ל החברה מארק צוקרברג ובכירים בחברה. הבכירים אמרו לאחר הפגישה כי צוקרברג לא הראה מחויבות לפעולה. 

את החרם שבו משתתפות כ־900 חברות, מובילים כמה ארגונים ובהם הליגה נגד השמצה. מארגני החרם הציגו לאנשי פייסבוק עשר דרישות ובהן לספק מענה אנושי למשתמשים הסובלים מהטרדות חמורות ברשת החברתית ופיצוי למפרסמים שבהם שהמודעה שלהם הופיעה לצד תוכן פוגעני שהוסר.

משתתפי הפגישה אמרו כי הדרישה היחידה שהסכימו בפייסבוק לשקול היא למנות עובד שיהיה ממונה לתחום זכויות האזרח בחברה. עם זה לא התחייבו שיהיה זה עובד בתפקיד בכיר בחברה. בפייסבוק סירבו לדון על הפעלת מענה אנושי בעבור המשתמשים. 

הרקע לחרם הוא סירובה של הרשת החברתית לסמן ולצנזר פוסטים אשר מכילים דברי הסתה, גזענות וחדשות כזב. כמו כן, ישנה ביקורת רבה כלפי מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, על כך שאינו פועל מספיק על מנת למגר פוסטים פוגעניים ומסיתים. מאז פרוץ החרם, מניותיה של פייסבוק צנחו בכ-7%.

הפופולריים